Нові надходження нормативних документів українською мовою: ДСТУ EN 1343:2024 (EN 1343:2012, IDT) "Бордюри з природного каменю для зовнішнього мостіння. Вимоги та методи випробування" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, ― ідентичний щодо EN 1343:2012 (версія en) «Kerbs of natural stone for external paving — Requirements and test methods». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт установлює експлуатаційні вимоги та відповідні методи випробування для всіх бордюрів з природного каменю, які використовують для зовнішнього мостіння та влаштування дорожнього покриву. Зовнішнє мостіння охоплює всі покриви, типові для дорожніх робіт, зокрема пішохідні і транспортні зони, відкриті майданчики тощо, які експлуатують на відкритому повітрі та які зазнають впливу погодних чинників, таких як зміни температури, дощ, лід, вітер тощо. Цей стандарт також передбачає оцінювання відповідності та марковання бордюрів із природного каменю. Цей стандарт також охоплює важливі для торгівлі характеристики. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Автомобільні дороги і транспортні споруди» (ТК 307), Державне підприємство «Національний інститут розвитку інфраструктури» (ДП «НІРІ»). Стандарт набуде чинності: 01.05.2025. Кількість сторінок документу = 27.
ДСТУ EN 1342:2024 (EN 1342:2012, IDT) "Бруківка з природного каменю для зовнішнього мостіння. Вимоги та методи випробування" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 1342:2012 (версія en) «Setts of natural stone for external paving — Requirements and test methods». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України Цей стандарт установлює експлуатаційні вимоги та відповідні методи випробування для всієї бруківки з природного каменю, яку використовують для зовнішнього мостіння та влаштування дорожнього покриву. Зовнішнє мостіння охоплює всі покриви, типові для дорожніх робіт, зокрема пішохідні і транспортні зони, відкриті майданчики тощо, які експлуатують на відкритому повітрі та які зазнають впливу погодних чинників, таких як зміни температури, дощ, лід, вітер тощо. Цей стандарт також передбачає оцінювання відповідності та марковання бруківки із природного каменю. Цей стандарт також охоплює важливі для торгівлі характеристики. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Автомобільні дороги і транспортні споруди» (ТК 307), Державне підприємство «Національний інститут розвитку інфраструктури» (ДП «НІРІ»). Стандарт набуде чинності: 01.05.2025. Кількість сторінок документу = 25.
ДСТУ EN 61921:2015 (EN 61921:2003, IDT; IEC 61921:2003, IDT) "Силові конденсатори. Батареї конденсаторів для коригування коефіцієнта потужності низьковольтні" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо ЕN 61921:2003 (версія en) «Power capacitors — Low-voltage power factor correction banks». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт застосовують до низьковольтних батарей конденсаторів змінного струму, призначених для коригування коефіцієнта потужності та оснащених вбудованою комутаційною апаратурою та апаратурою керування, яка дозволяє під’єднувати чи від’єднувати частину(-и) батареї з метою коригування її коефіцієнта потужності. Низьковольтні батареї конденсаторів для коригування коефіцієнта потужності, якщо нижче не зазначено іншого та якщо застосовно, повинні відповідати вимогам IEC 60439-1 та IEC 60439-3. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Силові перетворювачі» (ТК 31). Стандарт набуде чинності: 01.06.2025. Кількість сторінок документу = 18.
ДСТУ EN 60477-2:2015 (EN 60477-2:1997, IDT; IEC 60477-2-1979, IDT) "Резистори лабораторні. Частина 2. Лабораторні резистори змінного струму" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо ЕN 60477-2:1997 (версія en) «Laboratory resistors — Part 2: Laboratory a.c. resistors». Цей стандарт застосовують до резисторів, призначених для використання як лабораторні резистори змінного струму в діапазоні частот від нуля (постійний струм) до визначеної частоти, яка не перевищує 100 кГц. Такі резистори далі називають «резистори змінного струму». Додатково до вимог IEC 60477 резистори, що задовольняють вимоги цього стандарту, спроєктовано так, щоб мали незначне змінювання опору та невеликий зсув фази у визначеному діапазоні частот. Через невизначеність властивостей, які за змінного струму можуть бути наслідком паразитних індуктивностей та ємностей, вихрових струмів і діелектричних втрат, резистори змінного струму, на які поширюється цей стандарт, класифікують відповідно до їх конструкції так: За кількістю основних виводів, по одному із типів: а) резистори, що мають пару виводів у кожній точці приєднання; b) резистори, що мають один вивід у кожній точці приєднання. За способом захисту від зовнішніх електричних полів, по одному із типів: а) резистори без електричного екрана; b) резистори з електричним екраном, який постійно приєднано до однієї з точок приєднання; c) резистори, що мають електричний екран, не приєднаний до виводів резистора, але з окремим виводом, який іноді називають «захисним виводом». У цьому стандарті вважають, що напруги за змінного струму мають синусоїдну форму. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Силові перетворювачі» (ТК 31). Стандарт набуде чинності: 01.06.2025. Кількість сторінок документу = 12.
ДСТУ EN 474-1:2022 (EN 474-1:2022, IDT) "Землерийні машини. Безпечність. Частина 1. Загальні вимоги" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 474-1:2022 (версія en) «Earth-moving machinery ― Safety ― Part 1: General requirements». Цей стандарт установлює загальні вимоги щодо безпечності землерийних машин, а також машин, описаних в EN ISO 6165:2012, крім горизонтально направлених бурильних установок. Цей стандарт установлює загальні вимоги щодо безпечності серії землерийних машин (див. 3.4 EN ISO 6165:2012) і призначений для використання разом з відповідними частинами EN 474-2—EN 474-13. Ці специфічні для машин частини (EN 474-2—EN 474-13) не повторюють вимог з EN 474-1:2022, а доповнюють або змінюють вимоги до відповідної серії. Цей стандарт не містить вимог до основних електричних ланцюгів і приводів машин, якщо основним джерелом енергії є зовнішнє електропостачання. Цей стандарт не містить вимог до експлуатаційних характеристик функцій керування, пов’язаних з безпечністю систем(и) керування. Цей стандарт не поширюється на буксирування причепів. Цей стандарт не поширюється на будівельну техніку. У цьому стандарті розглянуто суттєві небезпеки, небезпечні ситуації та події, пов’язані з землерийними машинами, якщо їх використовують за призначеністю за передбачених умов, а також з урахуванням будь-якого обґрунтовано передбачуваного неправильного використання (див. додаток А). У цьому стандарті не розглянуто таких суттєвих та актуальних небезпек: — лазер; — блискавка. Цей стандарт установлює відповідні технічні заходи для зменшення ризиків, що виникають унаслідок суттєвих небезпек, небезпечних ситуацій і подій протягом усього передбачуваного життєвого циклу машини, як описано в 5.4 EN ISO 12100:2010. Цей стандарт не застосовний до землерийних машин, виготовлених до дати його публікації в CEN. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Засоби і системи автоматизації технологічних процесів, пакування та контейнеризації» (ТК 98). Стандарт набуде чинності: 01.06.2025. Кількість сторінок документу = 56.
|