Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

Увага! З 24.03.2023 р. в НІЦ "ЛЕОНОРМ" орієнтовна вартість 1 сторінки паперової офіційної копії стандарту складає 46 грн.

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)
 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 травня 2023 р. № 513

Київ

Про затвердження Порядку супроводження автомобільного транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування для здійснення габаритно-вагового контролю, а також заборони подальшого руху такого автомобільного транспортного засобу

Відповідно до частини дев’ятнадцятої статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок супроводження автомобільного транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування для здійснення габаритно-вагового контролю, а також заборони подальшого руху такого автомобільного транспортного засобу, що додається.

 

                                Прем’єр-міністр України                              Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 травня 2023 р. № 513

ПОРЯДОК
 супроводження автомобільного транспортного засобу,
що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних
параметрів, до найближчого місця зважування для здійснення
габаритно-вагового контролю, а також заборони подальшого
руху такого автомобільного транспортного засобу

1. Цей Порядок визначає процедуру супроводження автомобільного транспортного засобу (далі — транспортний засіб), що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю з використанням спеціалізованих автомобілів, а також заборони подальшого руху такого транспортного засобу посадовими особами Укртрансбезпеки та її територіальних органів (далі — посадова особа) під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі).

2. Цей Порядок є обов’язковим для виконання водіями транспортних засобів українських та іноземних автомобільних перевізників (далі — водії транспортних засобів), що здійснюють перевезення вантажів вантажними автомобілями на території України.

Проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями і залізничними переїздами здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України
від 18 січня 2001 р. № 30 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 3, ст. 75).

3. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

блокуючий номерний пристрій (блокіратор) — технічний пристрій, який встановлюється на колесо транспортного засобу для припинення подальшого руху. Такий пристрій повинен містити інформацію про адресу та контактний телефон територіального органу Укртрансбезпеки;

рішення про супроводження транспортного засобу — обов’язкова для виконання водієм письмова вимога посадової особи щодо слідування транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про автомобільний транспорт”, Правилах дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852)
(далі — Правила дорожнього руху), Порядку фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1174 “Деякі питання фіксації порушень законодавства про автомобільний транспорт” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 10, ст. 387; 2021 р., № 50, ст. 3085), Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879 “Про заходи щодо збереження автомобільних доріг” (Офіційний вісник України, 2007 р.,
№ 48, ст. 1978; 2022 р., № 14, ст. 767), та інших нормативно-правових актах.

4. Ознаками порушення нормативів вагових або габаритних параметрів є:

1) завантаження транспортного засобу вище бортів кузова;

2) просідання вузлів підвіски транспортного засобу;

3) відсутність у водія транспортного засобу товарно-транспортної накладної чи відмова її пред’явити для перевірки.

5. У разі виявлення ознак порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, визначених у пункті 4 цього Порядку, посадова особа приймає рішення про супроводження автомобільного транспортного засобу за формою згідно з додатком 1 до найближчого місця зважування (стаціонарного або пересувного пункту габаритно-вагового контролю).

Якщо на момент зупинки транспортного засобу найближче місце зважування у напрямку руху такого транспортного засобу не працює, транспортний засіб супроводжується до найближчого працюючого місця зважування на відстань не більше 50 кілометрів.

6. Посадова особа у разі візуального виявлення у транспортному потоці транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, визначені у підпунктах 1 і 2 пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про зупинку такого транспортного засобу з дотриманням Правил дорожнього руху.

7. Зупинення посадовою особою транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, для здійснення габаритно-вагового контролю проводиться відповідно до вимог розділу 15 Правил дорожнього руху та Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 20 травня 2013 р. № 422 “Деякі питання автомобільних перевезень пасажирів та вантажів” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 48, ст. 1711; 2018 р., № 37, ст. 1304).

Водій транспортного засобу повинен зупинити транспортний засіб в указаному місці з дотриманням вимог розділу 15 Правил дорожнього руху.

8. Супроводження транспортного засобу здійснюється згідно з розділом 3 Правил дорожнього руху спеціалізованими автомобілями Укртрансбезпеки, які мають спеціальні кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки і написи, а також обладнані спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями.

9. Супроводження від одного до трьох транспортних засобів, що мають ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, здійснюється одним спеціалізованим автомобілем Укртрансбезпеки
(далі — спеціалізований автомобіль).

10. Супроводження колони транспортних засобів, що мають ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів та кількість яких не перевищує п’яти, здійснюється двома спеціалізованими автомобілями.

11. У разі супроводження транспортного засобу одним спеціалізованим автомобілем він повинен рухатися перед транспортним засобом (першим з транспортних засобів), який він супроводжує, з увімкненим синім проблисковим маячком та фарами ближнього світла на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху. Водій спеціалізованого автомобіля, який супроводжує транспортний засіб (засоби), для забезпечення безпеки дорожнього руху під час супроводження повинен обирати смугу руху залежно від ширини проїзної частини, швидкості руху та за потреби дати можливість іншим учасникам дорожнього руху безпечно випередити (обігнати) транспортний засіб (засоби).

Під час супроводження двома спеціалізованими автомобілями один із них рухається відповідно до абзацу першого цього пункту, інший — позаду останнього в колоні транспортного засобу, що супроводжується, з увімкненим синім проблисковим маячком з метою запобігання випередженню (обгону) іншими транспортними засобами в небезпечних місцях.

12. Швидкість руху під час супроводження транспортного засобу встановлюється посадовою особою з урахуванням характеристик транспортного засобу (засобів), який супроводжується, та забезпечення безпеки дорожнього руху в конкретних дорожніх умовах, установлених Правилами дорожнього руху.

13. Габаритно-ваговий контроль здійснюється посадовими особами у відповідних зонах згідно з Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2007 р. № 879.

14. Посадова особа складає акт про блокування/розблокування автомобільного транспортного засобу згідно з додатком 2 шляхом установлення на колесо транспортного засобу блокуючого номерного пристрою (блокіратора) в таких випадках:

1) відмови водія транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, виконати рішення про супроводження транспортного засобу;

2) відмови водія транспортного засобу привести вагові або габаритні параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами в зоні габаритно-вагового контролю після встановлення порушення вагових або габаритних параметрів.

15. Розблокування транспортного засобу посадовою особою здійснюється в таких випадках:

1) згоди водія на супроводження транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів);

2) приведення вагових або габаритних параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами в зоні габаритно-вагового контролю.

16. Посадова особа, що зняла з колеса транспортного засобу блокуючий номерний пристрій (блокіратор), робить відмітку про розблокування в акті про блокування/розблокування автомобільного транспортного засобу.

_____________________


Додаток 1
до Порядку

РІШЕННЯ
про супроводження автомобільного транспортного засобу

____  ____________ 20___ р.

о ______ год. ______ хв.

Відповідно до абзацу четвертого частини дев’ятнадцятої статті 6 Закону України Про автомобільний транспортмною _________________

(прізвище, власне ім’я

                                                                                                                         ,

та посада особи, найменування органу)

прийнято рішення про супроводження автомобільного транспортного засобу (далі транспортний засіб), що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю, а також заборону подальшого руху такого транспортного засобу:

марка _______________________, тип __________________________,

номерний знак ______________________________________________,

водій ______________________________________________________,

(власне ім’я та прізвище)

місце розташування пункту габаритно-вагового контролю __________

____________________________________________________________.

(ділянка дороги, км + м)

Ознаками порушення нормативів вагових або габаритних
параметрів є:

□ завантаження транспортного засобу вище бортів кузова;

□ просідання вузлів підвіски транспортного засобу;

□ відсутність у водія транспортного засобу товарно-транспортної накладної чи відмова її пред’явити для перевірки.

Посадова особа

_________________
(підпис)

__________________________
(власне ім’я та прізвище)

 

Копію рішення мною отримано*

________________________
(підпис водія транспортного засобу)

__________________
(власне ім’я та прізвище)

________________________________________________________________

(запис про відмову від підписання або отримання копії рішення про
супроводження транспортного засобу)

_________

* У разі відмови водія від підписання або отримання копії рішення про супроводження транспортного засобу посадова особа здійснює фіксацію із застосуванням засобів відеофіксації.

                                             _______________                     


Додаток 2
до Порядку

АКТ
про блокування/розблокування автомобільного
транспортного засобу

____  ____________ 20______ р.

о ______ год. ______ хв.

Відповідно до абзацу четвертого частини дев’ятнадцятої статті 6 Закону України Про автомобільний транспорт” мною                                                        

    (прізвище, власне ім’я

________________________________________________________________

та посада особи, найменування органу)

прийнято рішення про блокування автомобільного транспортного засобу (далі — транспортний засіб),  що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю, а також заборону подальшого руху такого транспортного засобу:

марка ___________, тип ____________ номерний знак _____________,

водій _______________________________________________________,

(власне ім’я та прізвище)

місце блокування ____________________________________________.

(ділянка дороги, км + м)

Підстава блокування транспортного засобу:

□ відмова водія транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, від супроводження до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів);

□ відмова водія транспортного засобу привести вагові або габаритні параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами в зоні габаритно-вагового контролю після встановлення порушення вагових або габаритних параметрів.

Номер блокуючого пристрою (блокіратора) (стан)  ________________

Пояснення водія ______________________________________________

________________________________________________________________

 

Посадова особа

_________________
(підпис)

__________________________
(власне ім’я та прізвище)

 

 

З актом ознайомлений*

___________________
(підпис водія транспортного засобу)

_____________________
(власне ім’я та прізвище)

________________________________________________________________

(запис про відмову від підписання цього акта)

Дата і час розблокування ____________________________________, стан блокуючого пристрою (блокіратора) ____________________________.

Підстава розблокування транспортного засобу:

□ згода водія на супроводження транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів);

 приведення вагових або габаритних параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами в зоні габаритно-вагового контролю.

 

Посадова особа

_________________
(підпис)

__________________________
(власне ім’я та прізвище)

 

Копію акта мною отримано**

___________________
(підпис водія транспортного засобу)

_____________________
(власне ім’я та прізвище)

_______________________________________________________________

(запис про відмову від підписання або отримання копії цього акта)

_______________________________________________________________

_______

* У разі відмови водія від підписання цього акта посадова особа здійснює фіксацію із застосуванням засобів відеофіксації.

** У разі відмови водія від підписання або отримання копії цього акта посадова особа здійснює фіксацію із застосуванням засобів відеофіксації.

_____________________

 

 


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2023, ЛЕОНОРМ.