Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

В НІЦ "ЛЕОНОРМ" орієнтовна вартість 1 сторінки паперової офіційної копії  стандарту складає 38,50 грн. та є однією з найнижчих в Україні. Увага! НІЦ «ЛЕОНОРМ» перейшов з 01.05.2022 р. на спрощену систему оподаткування (єдиний податок третьої групи за ставкою 2%), та звільняється від обов’язку нарахування та сплати ПДВ.

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)


Ця сторінка присвячена проблемам використання та розвитку автоматизованого робочого місця органу з сертифікації (АРМ ОС)


Увага ! Вийшла нова актуальна версія АРМ ОС 7.0. Постачання цієї версії АРМ ОС почалося з 10.01.2018 року. (Докладніше дивись файл READ ME7.xx.doc)

Нові можливості автоматизованих інформаційних систем (АІС) “Леонорм-Серт”, “Леонорм-Мультисерт”, “ Леонорм-Лансерт ” стосовно версії 6.97:

В АІС: „Серт”, „Лансерт”, „Мультисерт” реалізована можливість автономного присвоєння реєстраційних номерів для сертифікатів відповідності на продукцію та послуги, свідоцтв про визнання, атестатів виробництв.

З 01.01.2018 діють наступні ціни на інформаційну систему «Автоматизоване робоче місце органу з сертифікації» версії 7

Найменування продукту

Ціна за одне робоче місце, грн
при кількості (включаючи ПДВ)*

Повне програмне забезпечення системи

 

 

 

> 3 Р.М.

> 7 Р.М.

> 10 Р.М.

> 15 Р.М.

АРМ ОС версії 7.xx ( ЛЕОНОРМ-серт»). Однокористувацький варіант


1800

_

_

 

 

АРМ ОС версії 7.xx («ЛЕОНОРМ-лансерт»). Мережевий варіант:

 

 

 

 

 

-сервер;

1800

 

 

 

 

-додаткове робоче мічце

1194

954

844

603

432

АРМ ОС версії 7.xx («ЛЕОНОРМ-мультисерт»). Багатокористувацький варіант:

 

 

 

 

 

-сервер;

1620

 

 

 

 

-додаткове робоче місце

 954

834

603

432

288

* - (ціни вказані з ПДВ)


Технічна підтримка АРМ ОС версії 7

Технічна підтримка АРМ передбачає надання консультацій по E-mail або телефону щодо встановлення та експлуатації АРМ.

Підтримка надається у рамках підписки на послугу "Інформаційно-Технологічний Супровід". В вартість Інформаційно-Технологічного Супроводу входять:

- консультації по E-mail або телефону щодо установки, впровадження та експлуатації АРМ;

- можливість отримувати оновлення програмного забезпечення АРМ;

- надання інформації про появу нових версій (модифікацій) АРМ;

- можливість звертатися із складними питаннями до розробників систем;

- надання знижок на придбання нових версій АРМ.

Вартість технічної підтримки АРМ ОС версії 7на 12 місяців. ( з 01.07.2018)                                  

з/п

Найменування

Ціна з, грн
 (включаючи ПДВ)*

 

 

 

1.

АРМ ОС ( ЛЕОНОРМ-серт)

624.00

2.

АРМ ОС ( ЛЕОНОРМ-лансерт)

912.00

3.

АРМ ОС  ( ЛЕОНОРМ-мультисерт)

768.00


Вийшла  версія АРМ ОС 6.97. Постачання цієї версії АРМ ОС почалося з 10.02.2015 року. (Докладніше дивись файл READ ME6.97.doc)

Нові можливості автоматизованих систем (АС) “Леонорм-Серт”, “Леонорм-Мультисерт”, “ Леонорм-Лансерт ” стосовно версії 6.96:

У Версії 6.97 АРМ ОС в функції „Настройка параметрів АРМ” – добавлено нову опцію: „Засобами АРМ ОС (SSL)”, включення якої дозволить відправляти заявки, довідки, звіти електронною поштою, яка підключається через безпечне з’єднання  SSL.

ПриміткаДуже важливим при виборі варіанту відправлення електронної пошти Засобами АРМ ОС (SSL)є можливість використання безкоштовного українського поштового ресурсу  - Ukr.net.


Вийшла версія 6.96. Постачання цієї версії АРМ ОС почалося з 01.10.2014 року.

Нові можливості автоматизованих систем (АС) “Леонорм-Серт”, “Леонорм-Мультисерт”, “ Леонорм-Лансерт ” стосовно версії 6.95:

У Версія 6.96 АРМ ОС модернізовано функції експортування електронною поштою заявок, довідок в режимі - „Засобами АРМ ОС”.
 


Версія 6.95. Постачання цієї версії АРМ ОС почалось з 01.12.2013 року 

Нові можливості автоматизованих систем (АС) “Леонорм-Серт”,  “Леонорм-Мультисерт”, “Леонорм-Лансерт”  стосовно версії  6.93

  Версія  6.95

      Внесено зміни в програмне забезпечення функціональних режимів E-mail, Сервіс,  які дозволять успішно встановлювати і використовувати  АС: „Серт”, „Лансерт”, „Мультисерт” під 64 бітними операційними системами Windows (наприклад – Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit).

 

      В АС „Лансерт” застосовано кодування паролів входу в клієнтські робочі місця.

 

 


Нові можливості  версії 6.93 автоматизованих систем (АС) “Леонорм-Серт”,  “Леонорм-Мультисерт”, “ Леонорм-Лансерт ”  стосовно версії  6.90

   Версія 6.91

          В функціях „Ведення та друкування сертифікатів відповідності на продукцію”, „Ведення та друкування сертифікатів відповідності на послуги”, „Ведення та друкування свідоцтв про визнання”, „Ведення та друкування атестатів виробництва” при формуванні полів „ДКПП”, „УКТЗЕД”  без використання шаблону  розширено набір допустимих символів (включно до версії 6.90 дозволялось вводити тільки: числа, крапку, тире і пропуск). Це дозволить при необхідності  поряд з кодом продукції з ДКПП-2010 вказати код продукції з ДКПП-97. Наприклад: для „винограду столового” код з ДКПП-2010 – 01.21.11, код з ДКПП-97 – 01.13.11 значення відповідного поля в заявці можна сформувати наступним чином – „01.21.11 (01.13.11)”.  Дана поправка діє з 27.12.2012.

  Версія 6.92

         В функції „Обмін інформацією” (режим „СЕРВІС”), яка використовується в АС „Мультисерт” для експорту/імпорту даних із клієнтських БД в загальну БД (00 робоче місце АС „Мультисерт”, „Лансерт”)  і  з загальної БД в клієнтські БД, розширено критерій вибору даних. Додана можливість вказати серію і діапазон номерів бланків для сертифікатів на продукцію та послуги і свідоцтв про визнання. Задання серії і номерів бланків звужує діапазон вибору документів, що може привести до імпортування в загальну БД тільки частини зареєстрованих або заявлених на реєстрацію документів. Тому при наповненні загальної БД  доцільно вказувати тільки діапазон дат реєстрації сертифікаційних документів. Для відновлення в клієнтській БД одного або декількох конкретних документів, які можна вибрати з загальної БД, в критерії пошуку бажано вказати серію і номер бланку конкретного документу або серію і інтервал номерів бланків для конкретного  набору документів. Дана поправка діє з 01.04.2013

 

 Версія 6.93
 

        Починаючи з версії 6.71 при перенесенні даних з таблиць MS Word в додатки сертифікатів, свідоцтв, атестатів, а також при імпортуванні даних через буфер Windows з довільних текстових редакторів, з веб-сторінок в таблиці АРМ ОС проводилась заміна частини символів (спеціальних і не друкованих), що викликають некоректну обробку заявок на реєстраційні номери,  на „пропуск”. В даній версії наступні символи:  … , — , – , „ , ‹ , › , « , » , Ѓ , ѓ   не замінюються  на „пропуск”, а конвертуються в символи, які правильно відображаються при завантаженні заявок і довідок в  Базу Даних Реєстру УкрСЕПРО. Дана поправка діє з 10.07.2013.

 


Вийшла версія 6.90. Постачання цієї версії АРМ ОС почалось з 07.07.2012 року

Нові можливості автоматизованих систем (АС) “ ЛЕОНОРМ-Серт”,  “ ЛЕОНОРМ-Мультисерт”, “ ЛЕОНОРМ-Лансерт ”  стосовно версії  6.84

Програмне забезпечення АС: „Серт”, „Лансерт”, „Мультисерт” переведено на платформу Microsoft Visual FoxPro 9.0 SP2.

З метою забезпечення надійного експортування реєстраційних заявок в Реєст УкрСЕПРО добавлено два нових варіанти застосування електронної пошти  - це використання поштової програми Outlook Express і використання засобів АРМ ОС для роботи з зовнішнім поштовим Сервером вихідної пошти:

Варіант експортування заявок „Засобами АРМ ОС” передбачає коректне задання в „Параметрах АРМ ОС” всіх параметрів в пункті SMTP (Вихідна пошта), а також електронної адреси Реєстра УкрСЕПРО. При експортуванні заявок видається повідомлення про відправлення або невідправлення пошти. 

         Для використання варіанту „Програмою Outlook Express” необхідною умовою є встановлення і налаштування поштової програми Outlook Express та задання коректно в пункті SMTP (Вихідна пошта): Облікового запису, Пароля, Електронної адреси Реєстра УкрСЕПРО. Всі інші налаштування виконуються в програмі Outlook Express. Зручністю вказаного варіанту є можливість контролювання відправлення заявок безпосередньо в програмі Outlook Express.

В параметрах E-mail  вилучені налаштування поштового протоколу UUCP. Використання даного протоколу, як застарілого і консервативного, скасовано.

При формуванні наступних довідок:  

     -  перелік виданих сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2);

     -  перелік виданих сертифікатів відповідності на послуги за період (Ф.1, Ф.2);

     -  перелік виданих свідоцтв про визнання за період (Ф.1, Ф.2);

     -  перелік виданих атестатів виробництва за період (Ф.1, Ф.2);

     -  перелік дублікатів сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2);

     -  перелік дублікатів свідоцтв про визнання за період (Ф.1, Ф.2);

 

користувач  в критерії пошуку може вказати довільний набір робочих місць (в попередніх версіях АРМ ОС вказувалось одне або всі робочі місця).

 

В функціях „Ведення та друкування сертифікатів відповідності на продукцію”, „Ведення та друкування сертифікатів відповідності на послуги” введене нове значення реквізиту „Форма сертифікату” – 1Е , що дозволить ввести в БД копію сертифікату англійською мовою  (в попередніх версіях допускалось ведення тільки копії російською мовою при значенні вказаного реквізиту – ). Відповідно у функціях „Перелік виданих сертифікатів на продукцію за період” та „Перелік виданих сертифікатів на послуги за період” в критерії пошуку реквізит „Форма сертифікату” може приймати також додаткове значення - .

     

           Доповнено автоматичне настроювання нестандартних форм (створених ще у версіях до 4.n) на наступні роздільні здатності екрану: (960 / 600), (1280 / 768), (1360 / 768), (1366 / 768). Це дозволить коректно відображати екранні форми при використані прямокутних дисплеїв.

В  „ ЛЕОНОРМ-Лансерт” в АРМ Сервер (робоче місце з кодом 00) у функції „Встановлення прав доступу користувачів до БД” адміністратору надається можливість регулювати на клієнтських робочих місцях виконання копіювання Головної БД в архів. Здійснення копіювання Головної БД встановлюється для кожного робочого місця в опції „Дозвіл на копіювання Головної БД в архів (T - Так / F - Ні)”. В стартовому варіанті значення даної опції встановлено в „F”. Дана поправка у версії 6.90 діє з 01.11.2012 р.

 


Версія 6.84 АРМ ОС

Нові можливості автоматизованих систем (АС) “ ЛЕОНОРМ-Серт”,  “ ЛЕОНОРМ-Мультисерт”, “ ЛЕОНОРМ-Лансерт ”  стосовно версії  6.83

  • Для забезпечення надійності функціонування АС „Лансерт” та гарантування захисту баз даних від непередбачених втрат інформації в АС „Лансерт” введено автоматичне копіювання БД  в архів при завершенні роботи на клієнті (АРМ ОС). При  ручному копіюванні БД в режимі „Сервіс” та при автоматичному копіюванні в „Журнал помилок в БД, зауважень та пропозицій” заносяться наступні дані:  дата, час, робоче місце, папка знаходження архіву . Такі дані у випадку необхідності відновлення БД з архіву дозволять визначити найактуальнішу копію БД. При виборі в „Параметрах АРМ ОС” логічного диску, на якому буде знаходитись папка з архівом БД доцільно вказати диск на ПК, на якому встановлений АРМ ОС. Не варто вказувати спільний ресурс (диск) для архіву для 2-ох або більше клієнтських робочих місць, тому що це приведе до виникнення помилок при одночасному копіюванні на такий ресурс. В архіві, що створений за датою і часом останнім – наявна вся інформація з БД. При автоматичному копіюванні в архів копіюються тільки основні документи: сертифікати, свідоцтва, атестати, відмови. Тому для повноти наповнення архіву бажано хоча б один раз в тиждень на кожному клієнті виконати в режимі „Сервіс” функцію „Копіювання даних в архів”. (6.84 від 05.12.2011)
     

  • Внаслідок занесення в „Журнал помилок в БД, зауважень та пропозицій”, при копіюванні БД в архів, наступних даних:  дата, час, робоче місце, папка знаходження архіву  відбуватиметься інтенсивне наповнення вказаного журналу. Для видалення інформації, що втратила актуальність, надається можливість видалення всіх записів за цілий рік, відмінний від поточного. (6.84 від 05.12.2011)


 АРМ ОС версія 6.83 . Ця версія АРМ ОС постачалась у 2011 році

Нові можливості автоматизованих систем (АС) “ ЛЕОНОРМ-Серт”,  “ ЛЕОНОРМ-Мультисерт”, “ ЛЕОНОРМ-Лансерт ”  стосовно версії  6.81

·         З  07.07.2011 в функціях імпортування реєстраційних номерів для сертифікатів, свідоцтв, атестатів виробництва виконується перевірка відповідності року в заявках і отриманих відповідних реєстраційних номерах. Ситуація, коли виникає неспівпадіння років, є критичною. Це означає, що отримані реєстраційні номери вже присвоювались іншим заявкам, а отже їх категорично не можна використовувати (відбудеться автоматичне блокування отримання таких номерів). Також користувачу видається повідомлення з рекомендаціями, як виправити цю некоректну ситуацію. Варто зазначити, що подібне виникає при відновленні Бази Даних за попередні до поточного роки. Подібне виникне і при відновленні неактуальної БД за поточний рік, при цьому. програмно запобігти використанню наданих номерів в умовах наявної інформації з Реєстру неможливо. Користувач повинен самостійно після відновлення БД збільшити на всіх робочих місцях і по всіх документах унікальні номери документів  на величину, що більша від кількості реально зареєстрованих документів на момент відновлення БД. (6.81)   

·         В  наступних функціях у довідках в форматі MS Word  додана колонка „АРМ”, в якій виводиться номер АРМ ОС (код робочого місця), на якому був сформований конкретний документ:

-          перелік виданих сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2, Ф.3);

-          перелік виданих сертифікатів відповідності на послуги за період (Ф.1, Ф.2, Ф.3);

-          перелік дублікатів сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2, Ф.3);

-          перелік виданих свідоцтв за період (Ф.1, Ф.2);

-          перелік виданих дублікатів свідоцтв про визнання (Ф.1, Ф.2);

-          перелік виданих атестатів виробництва (Ф.1, Ф.2);

Дане доповнення важливе при використанні значної кількості робочих місць в системах „ ЛЕОНОРМ-лансерт”, „ ЛЕОНОРМ-мультисерт” при формуванні загального звіту по всіх робочих місцях. (6.82 від 16.09.2011) 

·         В  функціях формування переліку виданих сертифікатів відповідності, свідоцтв про визнання, атестатів виробництва за період в режимі „Експорт Реєстру” при включеній опції „Перегляд даних перед друкуванням (експортуванням)” в текстовому файлі в кожному документі проставляється номер АРМ, в якому цей документ був створений (в усіх попередніх версіях у вказаній позиції виводився номер АРМ, на якому формувався перелік виданих документів). Для різних переліків документів використовуються різні назви файлів (раніше використовувались однакові назви для всіх переліків документів, а самі файли по завершенню перегляду видалялись). Наступні текстові файли у Windows-кодуванні зберігаються в папці  …\Arm_os6\ Srt_exp\  до формування і експортування наступних переліків документів:

-          P_export.txt        –  перелік сертифікатів відповідності на промислову продукцію;

-          H_export.txt       –  перелік сертифікатів відповідності на харчову продукцію;

-          PO_export.txt     –  перелік сертифікатів відповідності на послуги;

-          PSV_export.txt   –  перелік свідоцтв про визнання на промислову продукцію;

-          HSV_export.txt   –  перелік свідоцтв про визнання на харчову продукцію;

-          PA_export.txt     –   перелік атестатів виробництва;

 (6.82 від 16.09.2011)

·         В  АС „Лансерт” при одночасному веденні таблиці чистих бланків двома і більше користувачами змінено повідомлення про блокування файлу або запису. Це повідомлення виводиться в наступній редакції: 'ФАЙЛ АБО ЗАПИС ЗАБЛОКОВАНИЙ ІНШИМ КОРИСТУВАЧЕМ. КОРЕКТУВАННЯ І ВИДАЛЕННЯ НЕМОЖЛИВЕ. МОЖЛИВИЙ ВВІД НОВИХ ЗАПИСІВ'. В більшості випадків при роботі з бланками в користувача виникає необхідність зареєструвати нові бланки або виконати пошук вже зареєстрованих раніше бланків. Блокування запису не перешкоджає досягненню цієї мети. Коректування або видалення записів може виконати той користувач, який заблокував даний запис. (6.82 від 02.11.2011)                                        

·         В  зв’язку з введенням в дію з 01.01.2012 нової редакції Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016:2010)  функції ведення сертифікатів відповідності, свідоцтв про визнання, атестатів виробництва  доповнені можливістю вибору шаблону заповнення кодів ДКПП для ДК 016:2010. (6.83 від 10.11.2011)


Версія 6.81 АРМ ОС постачалась у 2011 році

·         В  АС „Лансерт” відновлено оптимістичний сценарій реєстрування чистих бланків. Це означає, що всі користувачі мають змогу одночасно вносити дані про чисті бланки, зіпсовані бланки з будь-якої функції, де в цьому виникає потреба. 

·         В довідках: „Звіт про використання бланків документів”, „Звіт про зіпсовані бланки”, „Звіт про використання бланків документів в розрізі працівників” при виведенні їх у формат MS Word добавлено колонку „Номер за порядком”. Колонка „Серія, № бланку” розділена на дві колонки „Серія бланку”, „№ бланку”  На  Рис.3 показано фрагмент довідки „Звіт про використання бланків документів”. 

·         В  додатках до сертифікатів, свідоцтв про визнання, атестатів виробництва збільшено поле „Номер порядковий” до 6 символів. 

·         В  наступних функціях у форматі MS Word створюється новий звіт  „Форма 3 (Протоколи)” , в якій виводиться колонка з даними лабораторних випробувань: 

-          перелік виданих сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2, Ф.3);

-          перелік виданих сертифікатів відповідності на послуги за період (Ф.1, Ф.2, Ф.3);

-          перелік дублікатів сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2, Ф.3);

 

У Версії  6.8  були такі нововведення:

З метою створення електронних копій вихідних форм користувачу надається додаткова можливість виведення в формат MS Word наступних форм:

-          організацій-заявників;

-          випробувальних лабораторій, з якими співпрацює ОС;

-          вітчизняних органів сертифікації;

-          іноземних органів сертифікації;

-          вітчизняних випробувальних лабораторій;

-          перелік заявників, яким відмовлено в сертифікації продукції і послуг;

-          перелік заявників, які відмовились від сертифікації продукції і послуг;

-          перелік виданих сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2);

-          перелік виданих сертифікатів відповідності на послуги за період (Ф.1, Ф.2);

-          перелік виданих свідоцтв про визнання за період (Ф.1, Ф.2);

-          перелік виданих атестатів виробництва за період (Ф.1, Ф.2);

-          звіт про використання бланків документів;

-          звіт про зіпсовані бланки документів;

-          перелік дублікатів сертифікатів відповідності на продукцію за період (Ф.1, Ф.2);

-          перелік дублікатів свідоцтв про визнання за період (Ф.1, Ф.2);

-          звіт про використання бланків документів в розрізі працівників;

-          довідка про використання і наявність бланків;

-          довідка про відмови в проведенні сертифікації (Форма 2);

 

·         У функції „E-mail – Імпорт інформації з E-mail в АРМ” надається нова можливість отримання реєстраційних номерів  (Варіант - Б)

Варіант А  діяв в усіх версіях АРМ ОС.

Варіант Б  можливо застосовувати у випадках, коли поштова програма, використовувана в АРМ, не може отримати електронні листи з реєстраційними номерами або отримані листи закодовані в форматі, що не обробляється в АРМ ОС. Для отримання номерів користувачу достатньо наявною поштовою програмою перенести з електронних листів наступні вкладені файли – zspt_nnn.pdf, zspx_nnn.pdf, zspo_nnn.pdf, zswt_nnn.pdf, zswx_nnn.pdf, zatv_nnn.pdf, vidm_nnn.pdf, vtik_nnn.pdf  (де nnnкод органу з оцінки відповідності) в довільну папку і виконати імпортування реєстраційних номерів. Після отримання номерів ці файли видаляються з папки з метою уникнення їх випадкової повторної обробки. При отриманні номерів в такий спосіб дещо некоректно буде заповнюватись журнал електронної пошти.


 

Версія 6.72 . Ця версія АРМ ОС посталась у 2010 році

·         З метою забезпечення конфіденційності інформації, яка передається з органів сертифікації в Реєстр системи сертифікації УкрСЕПРО за допомогою інформаційних систем  „Серт”, „Лансерт”,  „Мультисерт” і запобіганню несанкціонованного доступу до інформації, в АРМ ОС змінено існуючу систему кодування та обміну даними між Реєстром УкрСЕПРО та БД АРМ ОС.

·         Для покращення функціонування електронної пошти, використовуваної в АРМ ОС, змінено структуру електронного листа.

·         Актуалізовано Державний класифікатор ДК 004 – „Український класифікатор нормативних документів”.

·         При перенесенні даних з таблиць MS Word в додатки сертифікатів, свідоцтв, атестатів, а також при імпортуванні даних через буфер Windows з довільних текстових редакторів, з веб-сторінок в таблиці АРМ ОС проводиться заміна частини символів (спеціальних і не друкованих), що викликають некоректну обробку заявок на реєстраційні номери,  на „пропуск”.

·         Удосконалено обробку електронних листів в кодовому форматі Base64, якщо такі листи будуть надходити з автоматизованого Реєстру УкрСЕПРО.


Листи з заявками на номери сертифікатів можуть бути помилково блоковані антивірусними програмами!

Останнім часом значно активізувалися віруси із сімейства Bagle. Нові варіанти, під загальним ідентифікатором "PSW-Worm", що відрізняються від своїх побратимів тим, що поширюються по електронній пошті у виді запаролених ZIP і RAR архівів, причому пароль вказується в тексті листа або утримується в графічному файлі. Подібні "трюки" вірусописьменників уплинули на розвиток нових технологій в антивірусних продуктах. Це привело до того, що всі листи з запароленими ZIP і RAR архівами на серверах багатьох інтернет-провайдерів скидаються в карантинну зону. Така доля й абсолютно нормальних листів, у тому числі і тих, що використовуються для зв'язку між АРМ ОС і Реєстром УкрСЕПРО. Для вирішення цієї проблеми Вам необхідно зв'язатися зі своїм інтернет-провайдером, Реєстром Укрсепро, а при необхідності і з розробниками АРМ ОС. 


Вашій увазі пропонується фотографія з сьомого щорічного консультаційно-практичного семінару «Досвід впровадження та перспективи розвитку системи Автоматизованих робочих місць органів з сертифікації»

 

ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2022, ЛЕОНОРМ.