Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 

ТОВ «НІЦ «ЛЕОНОРМ» є Офіційним партнером ДП «УкрНДНЦ» та уповноваженим на реалізацію Офіційних текстів НД в електронному вигляді. Строк надання послуги: протягом 1-2 робочих днів після надходження грошових коштів..

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

ПОСТАНОВА

 

від 27 грудня 2008 р. N 1144

Київ

Про затвердження Технічного регламенту етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії

 

Відповідно до статті 14 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Технічний регламент етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії та план заходів з його застосування, що додаються.

2. Міністерству промислової політики та Національному агентству з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів забезпечити застосування Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.

 

Прем'єр-міністр України 

Ю. ТИМОШЕНКО 


 

Інд. 21

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2008 р. N 1144 


 

ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії

 

Загальні положення

 

1. Цей Технічний регламент визначає загальні вимоги до етикетування ламп побутового використання (далі - лампа) стосовно ефективності споживання електроенергії, проведення процедури оцінки відповідності ламп таким вимогам.

2. Дотримання вимог цього Технічного регламенту обов'язкове для:

центральних органів виконавчої влади, на які покладено функції з технічного регулювання та нагляду;

виробників або їх уповноважених представників чи постачальників, що розміщують лампи на ринку;

призначених органів з оцінки відповідності (далі - призначені органи), які відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2007 р. N 59 "Про затвердження Порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 6, ст. 223).

3. У цьому Технічному регламенті терміни вживаються у такому значенні:

виробник - юридична чи фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, відповідальна за проектування, виготовлення, пакування, маркування та етикетування ламп незалежно від того, чи виконує зазначені операції сама особа, чи інші особи від її імені;

етикетка - встановленого зразка друкована інформація (листок), яка містить відомості про основні показники ефективності споживання електроенергії та споживчі характеристики лампи;

клас ефективності споживання електроенергії - рівень економічності енергоспоживання лампи, що характеризує її енергетичну ефективність під час використання;

постачальник - юридична чи фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, що розміщує лампи на ринку;

споживач - фізична чи юридична особа, яка придбаває та / або використовує лампи.

Якщо світлотехнічний виріб може бути розібраний споживачем без застосування інструменту, то в положеннях цього Технічного регламенту лампа - це елемент, що випромінює світло.

Інші терміни застосовуються у значенні, наведеному в Законах України "Про підтвердження відповідності", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності", постанові Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 р. N 1585 "Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 41, ст. 2175; 2007 р., N 1, ст. 31), національних стандартах на конкретні категорії ламп.

4. Дія цього Технічного регламенту поширюється на лампи побутового використання (у тому числі ті, що використовуються не тільки в побуті), які живляться безпосередньо від мережі електропостачання:

розжарювання, в тому числі галогенові;

люмінесцентні з умонтованим пускорегулювальним пристроєм;

люмінесцентні двоцокольні;

люмінесцентні одноцокольні (ті, що працюють із зовнішнім баластом).

5. Дія цього Технічного регламенту не поширюється на лампи:

світловий потік яких перевищує 6500 лм;

споживана потужність яких менш як 4 Вт;

рефлекторні;

призначені для використання з іншими джерелами живлення (наприклад, акумуляторні батареї);

не призначені для випромінювання світла переважно видимого діапазону (від 400 нм до 800 нм), тобто ультрафіолетові, інфрачервоні, кольорові;

розміщені у приладі, який не призначений для освітлення, у разі коли їх постачають у складі цього приладу та не пропонують окремо для продажу (наприклад, як запасні частини).

6. Центральні органи виконавчої влади, на які покладено функції з технічного регулювання та нагляду, зобов'язані вживати належних заходів для розміщення ламп на ринку України тільки за умови дотримання вимог цього Технічного регламенту.

7. Лампи іноземного виробництва, що розміщуються на ринку України, мають відповідати вимогам цього Технічного регламенту.

8. Процедура підтвердження відповідності задекларованих та зазначених на етикетці відомостей про світловий потік, потужність, тривалість горіння лампи, а також методи їх вимірювання визначаються згідно з ДСТУ EN 50285 "Лампи електричні побутові. Методи вимірювання енергетичної ефективності".

Інформація про ефективність споживання електроенергії

 

9. Етикетка має бути надрукована або прикріплена на зовнішньому боці індивідуальної упаковки лампи. Ніщо не повинно закривати або зменшувати її видимість. Вимоги до етикетки визначені в додатку 1.

10. У разі коли лампа пропонується для продажу за каталогом або за допомогою іншого друкованого повідомлення чи в інший спосіб продажу на відстані, ці каталоги чи інші друковані повідомлення повинні містити копію етикетки або відомості, зазначені в пункті 2 додатка 1.

Визначення класу ефективності споживання електроенергії

 

11. До класу А належать такі лампи:

люмінесцентні без умонтованого пускорегулювального пристрою (ті, що потребують баласту та/або іншого регулювального пристрою для їх підключення до мережі живлення), у яких Р Ј 0,15 · ЦФ + 0,0097 · Ф;

інші лампи, у яких Р Ј 0,24 · ЦФ + 0,0103 · Ф,

де Ф - світловий потік лампи, лм;

Р - споживана потужність лампи, Вт.

Якщо лампу не можна віднести до класу А, то базова потужність (РБ) обчислюється за такими формулами:

РБ = 0,88 · ЦФ + 0,049 · Ф, коли Ф > 34 лм;

РБ = 0,2 · Ф, коли Ф Ј 34 лм,

де Ф - світловий потік лампи, лм.

Індекс ефективності споживання електроенергії (Е1) у такому разі встановлюється:

 

 

Р 

Е1 

____ 

 

 

РБ 


 

де Р - споживана потужність лампи, Вт;

РБ - базова потужність лампи, Вт.

Клас ефективності споживання електроенергії залежно від індексу ефективності споживання (Е1) встановлюється:

Клас ефективності споживання електроенергії 

Індекс ефективності споживання електроенергії (Е1), відсотків 

Е1 < 60 

60 Ј Е1 < 80 

80 Ј Е1 < 95 

95 Ј Е1 < 110 

110 Ј Е1 < 130 

Е1 і 130 


 

Технічна документація

 

12. Технічна документація повинна бути достатньою для оцінки точності інформації, зазначеної на етикетці, стосуватися всіх стадій проектування і виготовлення лампи та давати можливість оцінити її відповідність вимогам цього Технічного регламенту. Документація складається державною або за погодженням з призначеним органом іншою мовою.

Обсяг і зміст технічної документації повинні відповідати Технічному регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 р. N 1585, та ДСТУ ISO/IEC 17050-2:2006.

У технічній документації повинні зазначатися:

повне найменування та адреса виробника;

марка походження, яка може мати форму торговельної марки, марки виробника або його уповноваженого представника чи постачальника;

загальний опис лампи, достатній для її однозначної ідентифікації;

інформація (у разі потреби рисунки) про основні конструктивні особливості типу, зокрема про ті елементи, що істотно впливають на енергоспоживання;

підтвердження відповідності гармонізованим стандартам (протоколи випробувань);

інструкція з експлуатації (у разі наявності);

висновок призначеного органу в разі застосування процедури, наведеної в пункті 14 або 15 цього Технічного регламенту.

Процедура оцінки відповідності

 

13. Виробник або його уповноважений представник чи постачальник, що розміщує лампи на ринку, проводить процедуру оцінки відповідності ламп вимогам цього Технічного регламенту із застосуванням одного з таких модулів оцінки відповідності, передбачених Технічним регламентом модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 р. N 1585: А - внутрішній контроль виробництва; Аа - внутрішній контроль виробництва з перевіркою продукції; В - перевірка типу.

Виробник або його уповноважений представник чи постачальник, що розміщує лампи на ринку, може застосовувати складніші модулі оцінки відповідності.

14. Виробник або його уповноважений представник - резидент проводить оцінку відповідності ламп вимогам цього Технічного регламенту із застосуванням модулів А або Аа.

Виробник зобов'язаний оцінити характеристики лампи, які відповідно до цього Технічного регламенту є визначальними.

Під час оцінки інформації, яка міститься на етикетці, потрібно враховувати всі умови, передбачені для використання ламп. Для ламп, застосування яких можливе в кількох режимах, клас ефективності споживання електроенергії необхідно визначати в усіх можливих режимах, передбачених виробником для експлуатації.

Виробник наносить на кожну етикетку в передбаченому місці національний знак відповідності. Відповідність ламп вимогам цього Технічного регламенту має бути підтверджено декларацією про відповідність, складеною виробником або його уповноваженим представником за формою згідно з додатком 2.

Для реєстрації декларації про відповідність технічна документація, засвідчена виробником, повинна відповідати вимогам пункту 12 цього Технічного регламенту.

Виробник або його уповноважений представник зобов'язаний:

зберігати копію декларації про відповідність разом з технічною документацією протягом не менш як трьох років після останнього випуску конкретного типу лампи і надавати їх на вимогу центральних органів виконавчої влади, на які покладено функції з технічного регулювання та нагляду;

вжити всіх необхідних заходів для гарантування розміщення на ринку ламп, які відповідають технічній документації і цьому Технічному регламенту.

15. Оцінка відповідності ламп із залученням призначеного органу проводиться у разі, коли:

виробник або його уповноважений представник - резидент не застосував гармонізовані стандарти на конкретну категорію ламп, зазначену в пункті 4 цього Технічного регламенту, чи застосував їх частково, він може застосувати процедуру оцінки відповідності з використанням модуля В у поєднанні з іншими модулями відповідно до Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 р. N 1585;

розміщення ламп на ринку України здійснює постачальник - резидент, який не є уповноваженим представником виробника - нерезидента, оцінка відповідності вимогам цього Технічного регламенту проводиться з використанням модуля В для кожної партії ламп. Національний знак відповідності на кожну етикетку лампи у передбаченому місці наносить виробник - нерезидент за вимогою постачальника - резидента або сам постачальник.

Після проведення оцінки відповідності ламп призначений орган видає виробнику або його уповноваженому представнику чи постачальнику відповідні документи (протокол випробувань тощо).

У разі коли виробник або його уповноважений представник є нерезидентом, зобов'язання щодо зберігання і надання декларацій про відповідність та технічної документації в розпорядження центрального органу виконавчої влади, на який покладено функції з технічного регулювання та нагляду, покладаються на постачальника - резидента.

16. Виробник або його уповноважений представник чи постачальник:

зобов'язаний вжити всіх необхідних заходів для гарантування розміщення на ринку ламп, що відповідають технічній документації і цьому Технічному регламенту;

повинен подати призначеному органу заявку, копії декларації про відповідність та технічної документації.

17. Розміщення на ринку лампи без нанесення на етикетці національного знака відповідності забороняється.

Нанесення на етикетку будь-якого знака, схожого за формою на національний знак відповідності, забороняється.

У разі неналежного нанесення національного знака відповідності на етикетку лампи необхідно вжити заходів для обмеження або заборони розміщення такої продукції на ринку або вилучення її з ринку відповідно до законодавства України.

18. Рішення щодо обмеження розміщення на ринку лампи повинно бути обґрунтоване. Інформація про прийняте рішення, а також про строки усунення порушень надсилається заінтересованій стороні.

 

Додаток 1
до Технічного регламенту 


 

ВИМОГИ ДО ЕТИКЕТКИ

 

1. Етикетка обирається з наведених рисунків. Якщо етикетка не друкується на упаковці, а додається окремо, слід використовувати кольорову версію. У разі використання двоколірної версії друк і фон можуть бути будь-якого кольору, що забезпечує розбірливість написів на етикетці.

 

2. Відомості, які зазначаються на етикетці лампи:

клас ефективності споживання електроенергії, визначений відповідно до пункту 13 чи 14 Технічного регламенту етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії. Літера, яка означає клас ефективності споживання електроенергії лампи, розміщується на тому самому рівні, що і відповідна стрілка;

світловий потік лампи у люменах, виміряний відповідно до методів випробувань, зазначених у гармонізованих стандартах на конкретні категорії ламп;

споживана потужність лампи у ватах, виміряна відповідно до методів випробувань, зазначених у гармонізованих стандартах на конкретні категорії ламп;

середня тривалість горіння лампи в годинах, виміряна відповідно до методів випробувань, зазначених у гармонізованих стандартах на конкретні категорії ламп. Ці відомості на етикетці можна не наводити, якщо на упаковці відсутні інші дані стосовно тривалості горіння лампи.

3. Якщо відомості, зазначені в абзацах третьому - п'ятому пункту 2 цього додатка, нанесені в іншому місці упаковки, вони можуть не наноситися на етикетку, як і блок, що містить їх. У такому разі етикетка обирається з таких рисунків:

 

4. Наведені у цьому пункті рисунки визначають параметри друкування етикетки.

 

Етикетка повинна бути розміщена на відстані не менш як 5 міліметрів від краю упаковки. Якщо для розміщення етикетки довжина сторони упаковки недостатня або етикетка буде займати понад 50 відсотків площі поверхні найбільшої сторони упаковки, її можна зменшити. Зменшення етикетки не повинно перевищувати 40 відсотків (у довжину) її стандартного розміру. Якщо розмір упаковки менший ніж зменшена етикетка, тоді її слід прикріпляти до лампи або упаковки. У разі коли етикетка стандартного розміру демонструється разом з лампою (наприклад, прикріплена до полиці, на якій стоїть лампа), на упаковці етикетку можна не друкувати.

Для друкування кольорової етикетки слід використовувати блакитний, яскраво-червоний, жовтий і чорний кольори.

Колір будь-якого елемента етикетки складається сполученням зазначених основних кольорів у відсотковому складі кожного з них.

Для позначення кольору елемента використовується комбінація з чотирьох знаків (цифр і літери "X"), які означають відсотковий склад кольорів у такій послідовності: блакитний, яскраво-червоний, жовтий, чорний.

Наприклад: позначення кольору елемента етикетки "07X0" вказує на те, що він складається з 0 відсотків блакитного кольору, 70 - яскраво-червоного, 100 - жовтого і 0 відсотків чорного кольору.

Кольори стрілок, якими позначаються класи ефективності споживання електроенергії ламп:

A - X0X0:

100 відсотків - блакитний, 0 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний;

B - 70X0:

70 відсотків - блакитний, 0 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний;

C - 30X0:

30 відсотків - блакитний, 0 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний;

D - 00X0:

0 відсотків - блакитний, 0 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний;

E - 03X0:

0 відсотків - блакитний, 30 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний;

F - 07X0:

0 відсотків - блакитний, 70 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний;

G - 0XX0:

0 відсотків - блакитний, 100 - яскраво-червоний, 100 - жовтий, 0 відсотків - чорний.


 

Колір контурних ліній:

X070: 100 відсотків - блакитний, 0 - яскраво-червоний, 70 - жовтий, 0 відсотків - чорний.

Колір тексту - чорний.

Фон - білий.

 

Додаток 2
до Технічного регламенту 


 

ДЕКЛАРАЦІЯ
про відповідність вимогам Технічного регламенту етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії

 

 

_____________________________________________________________________________________
                                                                                  (повне найменування виробника або
_____________________________________________________________________________________
                                                                його уповноваженого представника чи постачальника,
_____________________________________________________________________________________
                                                                             місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ)
в особі _______________________________________________________________________________
                                                                                  (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
_____________________________________________________________________________________
підтверджує, що _______________________________________________________________________
                                                                                     (повна назва продукції, тип, марка)
_____________________________________________________________________________________,
яка випускається за ____________________________________________________________________
                                                                                      (назва та позначення документації)
_____________________________________________________________________________________
та відповідає Технічному регламенту етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії, а також ____________________________________________
                                                                                           (позначення та назва нормативних документів, які в разі їх добровільного
_____________________________________________________________________________________,
                                          застосування є підтвердженням відповідності продукції Технічному регламенту)
процедура оцінки відповідності якої проведена згідно із зазначеним Технічним регламентом.

Сертифікат відповідності* ______________________________________________________________
                                                                                               (номер сертифіката відповідності, дата його реєстрації,
_____________________________________________________________________________________
                                 строк дії, найменування та місцезнаходження призначеного органу з оцінки відповідності)

Декларацію складено під цілковиту відповідальність ________________________________________
                                                                                                                                                         (повне найменування
_____________________________________________________________________________________.
                                                    виробника або його уповноваженого представника чи постачальника) 

____________________________________
(посада особи, що склала декларацію) 

______________
(підпис) 

_______________________
(ініціали та прізвище) 

М. П. ___ _____________ 20__ р. 

Місце для позначки про реєстрацію
декларації про відповідність 


 

____________
* Застосовується за умови проведення оцінки відповідності призначеним органом.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2008 р. N 1144 


 

ПЛАН
заходів із застосування Технічного регламенту етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії

 

 

Найменування заходу 

Відповідальні за виконання 

Строк виконання 

1. Призначення організацій, відповідальних за впровадження Технічного регламенту етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії (далі - Технічний регламент) 

Мінпромполітики
НАЕР 

2009 рік 

2. Призначення органів для проведення оцінки відповідності ламп побутового використання вимогам Технічного регламенту 

Держспоживстандарт 

- " - 

3. Створення консультаційно-методичного центру із застосування Технічного регламенту 

Мінпромполітики
Держспоживстандарт
НАЕР 

- " - 

4. Приведення у разі потреби нормативно-правових актів у відповідність з Технічним регламентом 

Держспоживстандарт
Мінпромполітики
НАЕР 

постійно 

5. Популяризація застосування Технічного регламенту за допомогою засобів масової інформації та шляхом проведення семінарів, конференцій 

Мінпромполітики
НАЕР
Держспоживстандарт 

2009 рік - перше півріччя 2010 року 

6. Підготовка вітчизняних підприємств - виробників ламп побутового використання до застосування Технічного регламенту 

Мінпромполітики
НАЕР 

- " - 

7. Сприяння добровільному застосуванню підприємствами процедури оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту 

Мінпромполітики
НАЕР
Держспоживстандарт 

- " - 

8. Коригування Технічного регламенту за результатами його добровільного застосування (у разі потреби) 

- " - 

- " - 

9. Обов'язкове застосування Технічного регламенту для всіх виробників і постачальників ламп побутового використання 

НАЕР
Мінпромполітики
Держспоживстандарт 

з 1 липня 2010 року 


 

____________


Назад 


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2024, ЛЕОНОРМ.