Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

LeoMetr 2

Пропонуємо Вам завантажити каталог інформаційних продуктів, видань, баз даних та послуг виробництва НІЦ "ЛЕОНОРМ" на 2023-2024 роки станом на 01.10.2023 р.  З 01.08.2023 р. в НІЦ "ЛЕОНОРМ" орієнтовна вартість 1 сторінки паперової офіційної копії стандарту = 54.90 грн. включно з ПДВ.

КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 грудня 2023 р. № 1316

Київ

Про затвердження Порядку проведення кваліфікації когенераційної установки

Відповідно до частини другої статті 11 Закону України “Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення кваліфікації когенераційної установки, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

3. Ця постанова набирає чинності з 22 березня 2024 року.

 

          Прем’єр-міністр України                Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 грудня 2023 р. № 1316

ПОРЯДОК
проведення кваліфікації когенераційної установки

1. Цей Порядок визначає механізм добровільного проведення кваліфікації когенераційної установки (далі кваліфікація).

2. Кваліфікацію проводить Держенергоефективності на безоплатній основі.

До проведення кваліфікації Держенергоефективності може залучати науково-дослідні та проектно-конструкторські установи (організації).

3. Кваліфікація проводиться за результатами розгляду заяви власника (користувача) когенераційної установки або уповноваженої ним особи (далі — заявник) про проведення кваліфікації та доданих до заяви технічної інформації про когенераційну установку і розрахунку економії первинної енергії.

У разі звернення уповноваженої власником (користувачем) когенераційної установки особи подається також довіреність, що підтверджує її повноваження діяти від імені власника (користувача) когенераційної установки.

4. Форма заяви про проведення кваліфікації когенераційної установки та форма технічної інформації про когенераційну установку затверджуються Мінінфраструктури.

5. Документи, що подаються для проведення кваліфікації, зберігаються в установленому законодавством порядку в системах електронного документообігу Держенергоефективності.

6. Для проведення кваліфікації заявник надсилає документи, визначені в пункті 3 цього Порядку, у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника на офіційну адресу електронної пошти Держенергоефективності.

7. Під час проведення кваліфікації встановлюється відповідність умов та показників експлуатації когенераційної установки вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації.

Когенераційні установки можуть бути визнані кваліфікованими, якщо вони є високоефективними когенераційними установками за результатами розрахунків економії первинної енергії.

Когенерація вважається високоефективною, якщо ефективність виробництва енергії когенераційною установкою порівняно з контрольними еталонними значеннями ефективності для окремого виробництва теплової і електричної енергії забезпечує економію первинної енергії на рівні:

понад 10 відсотків — для когенераційних установок потужністю понад 1 МВт (включно);

більше 0 відсотків — для малих когенераційних установок (потужністю від 50 кВт включно до 1 МВт) та мікрокогенераційних установок (потужністю до 50 кВт).

Розрахунок економії первинної енергії проводиться відповідно до методики визначення ефективності процесу когенерації, затвердженої Мінінфраструктури.

8. Держенергоефективності здійснює розгляд зави та поданих заявником документів та не пізніше 30 календарних днів з дати реєстрації заяви у Держенергоефективності видає заявникові свідоцтво про кваліфікацію (далі — свідоцтво) або рішення про відмову у наданні такого свідоцтва з обґрунтуванням підстав.

9. У разі відповідності вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації, визначеними в пункті 7 цього Порядку, та подання заявником усіх необхідних документів, а також за результатами перевірки достовірності відомостей, що в них містяться, Держенергоефективності видає свідоцтво.

10. Форма свідоцтва затверджується Мінінфраструктури.

Свідоцтво видається в електронній формі відповідно до Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

11. Строк дії свідоцтва про кваліфікацію становить один рік.

12. У разі виявлення невідповідності вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації, визначеним у пункті 7 цього Порядку, подання документів не в повному обсязі та/або виявлення в них недостовірних відомостей Держенергоефективності надсилає заявнику рішення про відмову у наданні свідоцтва із зазначенням причин.

У разі усунення недоліків, які стали підставою для відмови у наданні свідоцтва, заявник може повторно подати документи, визначені в пункті 3 цього Порядку, шляхом їх надсилання на офіційну адресу електронної пошти Держенергоефективності.

13. Підставами для відмови у видачі свідоцтва є:

невідповідність вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації, визначеним у пункті 7 цього Порядку;

подання не в повному обсязі документів, необхідних для проведення кваліфікації;

виявлення у документах, поданих заявником, недостовірних відомостей.

14. Свідоцтво або рішення про відмову у наданні свідоцтва підписується Головою Держенергоефективності (особою, яка виконує обов’язки Голови) шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису та у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) надсилається заявникові на адресу електронної пошти, зазначену в заяві.

15. Кваліфікація когенераційної установки, яка вперше введена в експлуатацію, проводиться згідно з проектними даними та за результатами випробувань когенераційної установки в експлуатаційних режимах.

Кваліфікація на кожний наступний рік після закінчення строку попередньої кваліфікації проводиться за фактичними показниками експлуатації когенераційної установки за попередні 12 місяців.

16. У разі видачі свідоцтва Держенергоефективності присвоює йому дату та номер, який складається із семи цифрових символів
ХХХ-РРРР, з яких:

ХХХ (усього три цифри) — порядковий номер кваліфікованої когенераційної установки;

РРРР (усього чотири цифри) — календарний рік видачі свідоцтва.

17. Власник (користувач) кваліфікованої когенераційної установки щомісяця подає Держенергоефективності дані щодо обсягів виробленої та відпущеної в мережу кваліфікованою когенераційною установкою електричної та теплової енергії, обсягів витрат  палива/енергії для експлуатації установок та обсягів економії первинної енергії.

18. Держенергоефективності складає перелік когенераційних установок, що відповідають кваліфікаційним показникам, згідно з додатком та щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, розміщує його на своєму офіційному веб-сайті.

 

___________________


Додаток
до Порядку

ПЕРЕЛІК
когенераційних установок, що відповідають кваліфікаційним показникам

Поряд-ковий номер

Найменування/ прізвище, ім’я,
по батькові (за наявності) власника (користувача) когенераційної установки

Код згідно з ЄДРПОУ (крім реєстраційного номера облікової картки платника податків фізичної особи — підприємця)

Назва та тип енергетичного обладнання

Місце розташування когенераційної установки

Номер свідоцтва про кваліфікацію когенераційної установки

Дата видачі свідоцтва про кваліфікацію когенераційної установки

Потужність когенераційної установки

Категорія виду палива, що використовується когенераційною установкою, визначена відповідно до Методики визначення ефективності процесу когенерації

Обсяг енергії, вироблений у процесі комбінованого виробництва

електрична, МВт

теплова, Гкал/год

електричної енергії, млн. кВт·год

теплової енергії, Гкал


 

_____________________


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 грудня 2023 р. № 1316

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2006 р. № 1670 “Про затвердження Порядку проведення кваліфікації когенераційної установки” (Офіційний вісник України, 2006 р., № 48, ст. 3203).

2. Пункт 6 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження та альтернативних видів палива, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 841 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 61, ст. 2427).

3. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 507 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 60, ст. 1965).

4. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 163 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 22, ст. 819).

5. Пункт 7 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 718 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 68, ст. 2190).

_____________________

  

 


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ДОПОМОГА

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

  БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України Нова БД "Нормативно-правові документи ветеринарної медицини"   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2023, ЛЕОНОРМ.