Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

 
КОНТАКТИ НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН НОРМАТИВНІ АКТИ ПОШУК (RUS)

 

Нові надходження нормативних документів українською мовою:

 

  • ДСТУ EN IEC 62061:2022 (EN IEC 62061:2021, IDT; IEC 62061:2021, IDT) "Безпечність машин. Функціональна безпека систем керування, пов’язаних з безпекою"
    Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу ― ідентичний щодо EN IEC 62061:2021 (версія en) «Safety of machinery — Functional safety of safety-related control systems» (IEC 62061:2021).
    У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України.
    Цей стандарт установлює вимоги та надає рекомендації щодо проєктування, інтегрування та валідації систем керування, пов’язаних з безпекою (SCS) для машин. Стандарт поширюється на системи керування, що використовують окремо або в комбінації для виконання функцій безпеки машин, які не призначені для ручного переміщення під час роботи, а також групи машин, що працюють разом узгоджено.
    Цей стандарт є стандартом для машинобудівного сектора відповідно до вимог IEC 61508 (усі частини).
    Проєктування складних програмованих електронних підсистем або елементів підсистеми не поширюється на сферу застосування цього стандарту. Проєктування цих підсистем та елементів підсистеми поширюється на сферу застосування IEC 61508 або стандартів, пов’язаних з ним; див. рисунок 1.
    Примітка 1. Такі елементи, як системи на чипі або платах мікроконтролерів, вважають складними програмованими електронними підсистемами.
    Основна частина стандарту для цього сектора встановлює загальні вимоги щодо проєктування та верифікації систем керування, пов’язаних з безпекою, які призначені для використання в режимі з високою інтенсивністю запитів та неперервному режимі.
    Цей стандарт:
    — установлює вимоги тільки щодо функціональної безпеки, спрямовані на зменшення ризику небезпечних ситуацій;
    — розглядає тільки ризики, що виникають безпосередньо через небезпеки, пов’язані з машиною або групою машин, що працюють разом узгоджено.
    Примітка 2. Вимоги щодо пом’якшення ризиків, що виникають від інших небезпек, надано в стандартах для відповідного сектору. Наприклад, машина(-и) виконує(-ють) частину технологічного процесу, додаткову інформацію можна отримати в IEC 61511.
    Цей стандарт не охоплює:
    — електричні небезпеки, спричинені безпосередньо електричним обладнанням керування (наприклад, ураження електричним струмом — див. IEC 60204-1);
    — інші вимоги щодо безпеки, потрібні на рівні машини, такі як забезпечення огородження;
    — конкретні заходи щодо аспектів захищеності, див. IEC TR 63074.
    Цей стандарт не обмежує та не перешкоджає удосконаленню технології.
    Розробник: Технічний комітет стандартизації «Безпека промислової продукції та засоби індивідуального захисту працюючих» (ТК 135
    ).
    Стандарт набув чинності:  01.06.2025.

  • ДСТУ 4855:2025 "Продукція безалкогольної промисловості. Методи визначення сухих речовин"
    Цей стандарт поширюється на продукцію безалкогольної промисловості (рідкі безалкогольні напої, концентрати безалкогольних напоїв у спожитковій тарі, сиропи, концентрати квасного сусла, концентрати та екстракти квасів, колер тощо) та встановлює методи визначення сухих речовин.
    Вимоги щодо забезпечення безпеки персоналу під час випробовування подано в розділі 9.
    Розробник: Технічний комітет стандартизації «Пиво та безалкогольні напої» (ТК 67), Приватне акціонерне товариство «Українська галузева компанія по виробництву пива, безалкогольних напоїв та мінеральних вод «УКРПИВО».

    Стандарт набуде чинності:  01.09.2025.



ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

 СИСТЕМИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ПАРТНЕРИ

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2025, ЛЕОНОРМ.