Нові надходження нормативних документів українською мовою: ДСТУ EN 378-1:2014 (EN 378-1:2008 + A2:2012, IDT) "Холодильні установки та теплові насоси. Безпечність та екологічні вимоги. Частина 1. Основні вимоги, визначення, класифікація та критерії вибору" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 378-1:2008 (версія en) «Refrigerating systems and heat pumps — Safety and environmental requirements — Part 1: Basic requirements, definitions, classification and selection criteria» зі зміною А2:2012 (версія en). Цей стандарт установлює вимоги, що стосуються безпеки людей і майна (але не товару на складі), а також локального та глобального навколишнього середовища для: a) стаціонарних та мобільних холодильних установок усіх розмірів, зокрема теплових насосів; b) вторинних установок охолодження чи обігрівання; c) розташування цих холодильних установок. Для холодильних установок з обмеженою масою холодоагенту можна застосовувати лише деякі частини та розділи. Винятки визначено у сфері застосування та розділах кожної частини EN 378. Цей стандарт не поширюється на холодильні установки з повітрям або водою як холодоагенти. Установки, у яких використано інші холодоагенти, ніж ті, які наведено в додатку Е, не підпадають під дію цього стандарту, доки не визначено клас безпечності. Цей стандарт охоплює небезпечні чинники, зазначені у вступі. Цей стандарт застосовний до нових холодильних установок та модифікацій наявних холодильних установок у разі, якщо змінено тип холодоагенту чи замінено посудини під тиском. Частину, що стосується технічного обслуговування, ремонту, експлуатування, відновлення, повторного використання та утилізації застосовно також до наявних установок. У частинах, що стосуються наявних холодильних установок, має бути враховано аспекти безпечності й екологічні аспекти цього стандарту та впроваджено жорсткіші вимоги, наскільки це є практично можливим. Директиву 94/9/EC щодо обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, може бути застосовано до типу машин й обладнання, на яке поширюється цей стандарт. Цей стандарт не призначено для забезпечення заходів, які відповідають основним вимогам Директиви 94/9/EC щодо здоров’я та безпеки. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Енергозбереження» (ТК 48), Інститут загальної енергетики НАН України. Стандарт набув чинності: 01.07.2015. Кількість сторінок документу = 58.
ДСТУ EN 60335-2-23:2015 (EN 60335-2-23:2003, IDT; IEC 60335-2-23:2003, IDT) "Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека. Частина 2-23. Додаткові вимоги до приладів для догляду за шкірою та волоссям" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 60335-2-23:2003 (версія en) «Household and similar electrical appliances — Safety — Part 2-23: Particular requirements for appliances for skin or hair care» (IEC 60335-2-23:2003). У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей розділ частини 1 замінено на такий: Цей стандарт стосується безпеки електричних приладів для догляду за шкірою та волоссям людей чи тварин і призначених для побутових та аналогічних цілей, номінальна напруга яких не перевищує 250 В. Прилади, не призначені для звичайного побутового застосування, але які можуть стати джерелом небезпеки для людей, як, наприклад, прилади, якими користуються нефахівці в магазинах, майстернях і на фермах, також входять до сфери застосування цього стандарту. Наскільки це практично можливо, цей стандарт враховує основні види небезпек, створюваних приладами, яким можуть піддаватися люди в приміщенні і поза його стінами. Стандарт не поширюється на: — використовування приладів дітьми чи немічними особами без нагляду; — використовування приладів дітьми для ігор. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Стандартизація електропобутових машин та приладів» (ТК 13). Стандарт набув чинності: 01.06.2025. Кількість сторінок документу = 18.
ДСТУ EN 3-7:2014 (EN 3-7:2004 + A1:2007, IDT) "Вогнегасники переносні. Частина 7. Характеристики, вимоги до робочих параметрів і методи випробування" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 3-7:2004 (версія en) «Portable fire extinguishers — Part 7: Characteristics, performance requirements and test methods» зі зміною A1:2007 (версія en). У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт установлює характеристики, вимоги щодо робочих параметрів та методи випробування переносних вогнегасників. Нанесення познаки стосовно придатності вогнегасника для гасіння пожеж, під час яких горять газоподібні речовини (пожежі класу С) здійснюється на розсуд виробника, проте її наносять тільки на порошкові вогнегасники, щодо яких визначено ранг за класом пожежі В або класами А та В. Визначення придатності вогнегасників для гасіння пожеж класу D (горіння металів) не входить до сфери застосування цього стандарту з огляду на модельні вогнища пожежі. Разом з тим, до вогнегасників, щодо яких заявлено придатність для гасіння пожеж класу D, застосовні решта вимог цього стандарту, які висуваються щодо порошкових вогнегасників. Вважають, що застосовувати порошкові та вуглекислотні вогнегасники для гасіння пожеж класу F небезпечно. З цієї причини порошкові та вуглекислотні вогнегасники не випробовують щодо відповідності тим вимогам цього стандарту, які стосуються гасіння модельних вогнищ пожежі класу F. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Пожежна безпека та протипожежна техніка» (ТК 25). Стандарт набув чинності: 01.09.2021.
ДСТУ EN 1866-1:2014 (EN 1866-1:2007, IDT) "Вогнегасники пересувні. Частина 1. Характеристики, вимоги щодо робочих параметрів і методи випробування" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 1866-1:2007 «Mobile fire extinguishers — Part 1:Characteristics, performance and test methods» (версія en). У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт встановлює правила, які стосуються конструкції, випробувань типу та перевіряння під час виробництва, рангів та класифікації пересувних вогнегасників, а також методів випробування, якими потрібно користуватися. Він поширюється на пересувні вогнегасники загальною масою більше ніж 20 кг, зокрема на порошкові, водяні та вуглекислотні вогнегасники. Цей стандарт поширюється на вогнегасники, якими може користуватися тільки оператор, який стоїть. Він не містить вимоги щодо гасіння модельних вогнищ пожежі класів С та F, разом з тим використовувані вогнегасні речовини можуть бути ефективними для гасіння таких пожеж. Вважається, що гасіння пожеж класу D — дуже специфічний випадок, про них у цьому стандарті не йдеться, разом з тим це може бути предметом національних нормативних документів. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Пожежна безпека та протипожежна техніка» (ТК 25). Стандарт набув чинності: 01.09.2021.
ДСТУ EN 12390-3:2024 (EN 12390-3:2019, IDT) "Випробування бетону. Частина 3. Міцність зразків на стискання" Цей ннаціональний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 12390-3:2019 (версія en) «Testing hardened concrete ― Part 3: Compressive strength of test specimens». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт установлює метод для визначення міцності на стиск зразків бетону. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Будівельні конструкції» (ТК 303), Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М. П. Шульгіна» (ДП «ДерждорНДІ»). Стандарт набув чинності: 01.03.2025. Кількість сторінок документу = 18.
ДСТУ EN 12390-4:2024 (EN 12390-4:2019, IDT) "Випробування бетону. Частина 4. Міцність на стискання. Технічні вимоги до випробувальних машин" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 12390-4:2019 (версія en) «Testing hardened concrete — Part 4: Compressive strength — Specification for testing machines». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей стандарт установлює вимоги до експлуатаційних характеристик машин для випробування на стиск для вимірювання міцності бетону на стиск. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Будівельні конструкції» (ТК 303), Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М. П. Шульгіна» (ДП «ДерждорНДІ»). Стандарт набув чинності: 01.03.2025. Кількість сторінок документу = 18.
ДСТУ ASTM D6335:2024 (ASTM D6335-19, IDT) "Оливи моторні. Метод визначення високотемпературних відкладень моделюванням термоокиснення моторної оливи" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо ASTM D6335–19 (версія en) «Standard Test Method for Determination of High Temperature Deposits by Thermo-Oxidation Engine Oil Simulation Test». У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. У цьому стандарті подано метод визначення кількості відкладень, що утворюються автомобільними моторними оливами під час використання процедури моделювання термоокиснення моторної оливи (TEOST2))3). Міжлабораторне дослідження (див. розділ 17) засвідчило, що метод можна застосовувати в разі наявності загальних відкладень у діапазоні від 2 мг до 65 мг. Значення, подані в одиницях SІ, потрібно розглядати як стандартні. Інші одиниці вимірювання не застосовують у цьому стандарті. Міліграми (мг), грами (г), мілілітри (мл) та літри (л) наведені як загальноприйнятні одиниці вимірювання. Виняток. Вимірювання в фунтах на квадратний дюйм (psig) наведено лише довідково в 6.2. Цей стандарт не призначений для вирішення всіх наявних проблем безпеки, пов’язаних із його використанням. Користувач цього стандарту несе відповідальність за впровадження відповідних методів безпеки, охорони здоров’я та захисту довкілля, а також за визначення застосовності нормативних обмежень перед використанням. Цей стандарт розроблено відповідно до міжнародно визнаних принципів стандартизації, встановлених Рішенням щодо принципів розроблення міжнародних стандартів, настанов та рекомендацій, виданим Комітетом з технічних бар’єрів у торгівлі (ТБТ) Світової організації торгівлі. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Стандартизація продуктів нафтопереробки і нафтохімії» (ТК 38), ТОВ «ЗАВОД АВТОХІМІЇ ТА ТЕХНІЧНИХ ОЛИВ «ГРОМ-ЕКС». Стандарт набуде чинності: 01.05.2025. Кількість сторінок документу = 16.
ДСТУ EN 60335-2-36:2015 (EN 60335-2-36:2002, IDT; IEC 60335-2-36:2002, IDT) "Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека. Частина 2-36. Додаткові вимоги до комерційних електричних кухонних плит, духовок, готувальних поверхонь та елементів готувальних поверхонь" Цей національний стандарт прийнятий методом перекладу, — ідентичний щодо EN 60335-2-36:2002, (версія en) «Household and similar electrical appliances — Safety — Part 2-36: Particular requirements for commercial electric cooking ranges, ovens, hobs and hob elements» (IEC 60335-2-36:2002). У цьому національному стандарті зазначено вимоги, які відповідають законодавству України. Цей розділ частини 1 замінити таким: Цей стандарт стосується безпеки електричних комерційних кухонних плит для приготування їжі та хлібних виробів, духовок, готувальних поверхонь та їхніх елементів, які не призначено для побутового та аналогічного використання, номінальна напруга яких не перевищує 250 В — для однофазних приладів, під’єднаних між однією фазою і нейтраллю, та 480 В — для інших приладів. Електрична частина приладів, що використовують інші види енергії, також належить до сфери застосування цього стандарту. Цей стандарт також враховує, наскільки це застосовно, загальні небезпечні чинники, представлені такими типами приладів. Розробник: Технічний комітет стандартизації «Стандартизація електропобутових машин та приладів» (ТК 13). Стандарт набуде чинності: 01.06.2025.
|