КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 травня 2025 р. № 551
Київ
Деякі питання здійснення моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів
Відповідно до частини другої статті 46 Закону України “Про управління відходами” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556 “Деякі питання подання декларації про відходи” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 40, ст. 2184; 2023 р., № 81, ст. 4626) і від 5 грудня 2023 р. № 1279 “Про затвердження Порядку створення та адміністрування інформаційної системи управління відходами” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 5, ст. 227) зміни, що додаються.
3. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 20 березня 2023 р. № 2973-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля”.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2025 р. № 551
ПОРЯДОК
здійснення моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів
1. Цей Порядок визначає основні вимоги щодо організації здійснення спостереження за станом довкілля та його складових, збирання, оброблення, проведення аналізу, зберігання та обміну інформацією щодо стану місць утворення, зберігання та видалення відходів, ймовірного забруднення довкілля та його складових у таких місцях, взаємодії субʼєктів господарювання з органами державної влади та органами місцевого самоврядування у процесі здійснення моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів, а також розроблення планів, програм, рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень у сфері управління відходами.
Моніторинг місць утворення, зберігання та видалення відходів здійснюється суб’єктами моніторингу з метою забезпечення організації систематичного спостереження за станом довкілля та його складових у місцях утворення, зберігання та видалення відходів відповідно до екологічних та санітарно-епідеміологічних вимог; збирання, оброблення, проведення аналізу, зберігання та обміну інформацією щодо стану місць утворення, зберігання та видалення відходів, ймовірного забруднення довкілля та його складових у таких місцях; попередження, своєчасного виявлення змін, їх оцінки, запобігання наслідкам негативного впливу на здоров’я людей та довкілля, їх ліквідації; прогнозування змін і розроблення планів або програм з поліпшення, збереження та відновлення стану довкілля та його складових у місцях утворення, зберігання та видалення відходів відповідно до екологічних та санітарно-епідеміологічних вимог.
Моніторинг місць утворення, зберігання та видалення відходів є складовою підсистеми моніторингу у сфері управління відходами державної системи моніторингу довкілля (далі — підсистема моніторингу у сфері управління відходами).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
• звалище відходів (несанкціоноване сміттєзвалище) — територія або ділянка, на якій безконтрольно розміщуються або можуть розміщуватися побутові чи інші види відходів, що не належать до побутових, у тому числі небезпечні, сукупність яких спричиняє негативний вплив на здоров’я людей та довкілля;
• місце видалення відходів — спеціально відведена та позначена локація (територія, котлован, інженерна споруда або її частина, промисловий майданчик, ділянка надр тощо) або певна територія, ділянка чи локація (звалище відходів, несанкціоноване сміттєзвалище), яка використовується для розміщення відходів та потенційно може спричиняти негативний вплив на здоров’я людей та довкілля, крім місць розміщення інертних відходів;
• місце зберігання відходів — спеціально відведена інженерна або інша будівельна споруда або її частина (промисловий майданчик тощо), в якій утримуються відходи, у тому числі до їх оброблення, протягом не більше одного року з моменту утворення таких відходів, що є безпечним для здоров’я людей та довкілля відповідно до екологічних та санітарно- епідеміологічних вимог, або спеціально обладнана чи пристосована земельна ділянка (майданчик), призначена для тимчасового (протягом періоду воєнного стану та одного року з дня припинення або скасування воєнного стану) зберігання відходів від руйнувань до їх відновлення чи видалення у спосіб, що не становить загрози здоров’ю людей та довкіллю;
• місце утворення відходів — спеціально відведена та позначена локація (територія, інженерна споруда або її частина, промисловий майданчик тощо), якщо не зазначено інше, відповідно до проектної документації, де внаслідок виробничих (технологічних) процесів або застосування технологічного обладнання утворюються відходи;
• моніторинг місць утворення, зберігання та видалення відходів (далі — моніторинг) — систематичне здійснення суб’єктом моніторингу спостереження за станом довкілля та його складових, збирання, оброблення, проведення аналізу, зберігання та обміну інформацією щодо стану місць утворення, зберігання та видалення відходів, ймовірного забруднення довкілля та його складових у таких місцях, а також за обсягами та джерелами утворення відходів, за обсягами викидів, скидів, що здійснюються або можуть здійснюватися у місцях, де розміщуються відходи, що передбачено документами дозвільного характеру, та внесення в електронній формі відомостей і даних про результати такого спостереження в інформаційну систему управління відходами;
• суб’єкти інформаційних відносин — Держпродспоживслужба та її територіальні органи, територіальні органи Держрибагентства (у разі скидів забруднюючих речовин у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини), орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації, органи місцевого самоврядування, субʼєкти господарювання, Міндовкілля, Мінрозвитку, на яких покладено повноваження із здійснення моніторингу за підсистемою моніторингу у сфері управління відходами, Держекоінспекція та її територіальні органи, головна експертна установа у сфері громадського здоров’я, центри контролю та профілактики хвороб, що належать до сфери управління МОЗ, а також регіональні центри моніторингу довкілля;
• суб’єкт моніторингу — субʼєкт господарювання незалежно від форми власності, що є утворювачем або власником відходів, діяльність якого призводить до утворення небезпечних відходів, або суб’єкт господарювання, який є власником відходів, що не є небезпечними, у тому числі побутових, річний обсяг утворення яких перевищує 50 тонн, або орган місцевого самоврядування.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про управління відходами”, “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, Порядку проведення моніторингу об’єкта оброблення відходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2023 р. № 1166 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 102, ст. 6096), а також у національному класифікаторі “Класифікатор будівель і споруд, НК 018:2023”, затвердженому наказом Мінекономіки від 16 травня 2023 р. № 3573.
3. Цей Порядок не поширюється на здійснення моніторингу:
місць виявлення та обліку відходів, власник яких не встановлений; місць тимчасового зберігання необроблених стічних вод протягом строку і у спосіб, що зазначені у технологічному регламенті експлуатації
систем водовідведення, регулювання щодо яких здійснюється відповідно до вимог законодавства про водовідведення та очищення стічних вод;
місць скидання незабруднених каміння та ґрунтів від експлуатаційних днопоглиблювальних робіт;
місць видалення відходів, які належать до об’єктів оброблення відходів, моніторинг яких здійснюється відповідно до Порядку проведення моніторингу об’єкта оброблення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2023 р. № 1166.
4. Суб’єкт моніторингу один раз на рік до 20 лютого року, що настає за звітним, шляхом подання декларації про відходи в електронній формі вносить до інформаційної системи управління відходами відомості і дані щодо обсягів та місць утворення відходів, а також щодо місць зберігання відходів до їх передачі на об’єкти оброблення відходів.
Декларація про відходи подається суб’єктом моніторингу відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556 “Деякі питання подання декларації про відходи” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 40, ст. 2184).
5. Орган місцевого самоврядування веде облік місць розміщення побутових відходів (полігонів, звалищ відходів, несанкціонованихvсміттєзвалищ) або місць утворення та тимчасового зберігання інших видів відходів (небезпечних відходів, відходів від руйнувань), які розміщені в межах населених пунктів або за межами населених пунктів на землях комунальної власності, та вносить відповідні відомості і дані в електронній формі в інформаційну систему управління відходами.
Відомості і дані щодо місць тимчасового зберігання та обсягів утворених відходів від руйнувань вносяться в обсязі, передбаченому додатком 2 до Порядку управління відходами, що утворилися у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1073 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 80,
ст. 4841; 2024 р., № 80, ст. 4731).
6. У разі виявлення за результатами вимірювань перевищення встановлених нормативів гранично допустимих викидів (скидів) забруднюючих речовин в атмосферне повітря чи у води, забруднення землі та ґрунтів субʼєкт господарювання як суб’єкт моніторингу зобов’язаний вжити заходів до забезпечення відновлення дотримання встановлених нормативів гранично допустимих викидів (скидів) та не пізніше однієї доби з моменту вжиття таких заходів надіслати письмове повідомлення про вжиті заходи територіальному органу Держекоінспекції, відповідному органу місцевого самоврядування, а у разі перевищення нормативів гранично допустимих скидів забруднюючих речовин у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини) також територіальному органу Держрибагентства.
Надсилання суб’єктами моніторингу письмових повідомлень про виявлення за результатами вимірювань перевищення встановлених нормативів гранично допустимих викидів (скидів) забруднюючих речовин в атмосферне повітря чи у води, забруднення землі та ґрунтів до територіальних органів Держекоінспекції, територіальних органів Держрибагентства або органів місцевого самоврядування здійснюється відповідно до вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, у медіа, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 16, с. 85;
2023 р., № 62, ст. 3514).
Надіслана суб’єктом моніторингу інформація використовується територіальними органами Держекоінспекції під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) в порядку, визначеному Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.
7. Суб’єкти інформаційних відносин використовують відомості і дані з інформаційної системи управління відходами для забезпечення інформаційних потреб управління в галузі охорони навколишнього природного середовища, у тому числі для прийняття управлінських рішень у сфері управління відходами та у сфері громадського здоров’я та санітарно- епідемічного благополуччя населення, а також доступу до екологічної інформації.
Орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації, органи місцевого самоврядування як суб’єкти інформаційних відносин також використовують відомості і дані з інформаційної системи управління відходами для:
підготовки регіональних та місцевих планів управління відходами, у тому числі на підставі інформації про основних утворювачів відходів, показники управління відходами (обсяги утворення, збирання, перевезення та оброблення відходів);
стратегічного планування сфери управління відходами, включаючи цільові та прогнозні показники утворення відходів, заходи для досягнення цілей/завдань із зменшення обсягів утворення відходів, заходи із запобігання засміченню та з очищення засмічених територій, заходи із підготовки відходів до повторного використання, рециклінгу і відновлення з метою запобігання їх негативному впливу на здоров’я людей та довкілля;
проведення оцінки потреби у закритті існуючих та створенні нових об’єктів оброблення відходів (полігонів), плануванні та здійсненні заходів з ліквідації звалищ відходів (несанкціонованих сміттєзвалищ) на території відповідної громади;
збирання, оброблення, проведення аналізу, зберігання, узагальнення інформації про результати спостережень за станом довкілля або його складових у місцях утворення, зберігання та видалення відходів;
попередження, своєчасного виявлення змін, їх оцінки, відвернення та ліквідації наслідків негативного впливу відходів на здоров’я людей та довкілля.
Суб’єкти інформаційних відносин забезпечують обмін між собою інформацією та даними моніторингу з інформаційної системи управління відходами на безоплатній основі.
Органи місцевого самоврядування на локальному (місцевому) рівні взаємодіють із суб’єктами підсистем моніторингу атмосферного повітря, моніторингу вод, моніторингу земель і ґрунтів, моніторингу лісів, моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, моніторингу геологічного середовища та моніторингу впливу фізичних факторів (температура, шум, вібрація, іонізуюче та неіонізуюче випромінювання) шляхом отримання відповідних відомостей і даних з електронних інформаційних систем у рамках підсистем систем моніторингу довкілля державної системи моніторингу довкілля.
8. Проведення моніторингу у сфері управління відходами здійснюється за рахунок власних коштів суб’єктів моніторингу, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
9. Міндовкілля забезпечує безстрокове збереження результатів здійснення моніторингу шляхом підтримки функціонування інформаційної системи управління відходами та її інтеграції із загальнодержавною екологічною автоматизованою інформаційно-аналітичною системою забезпечення прийняття управлінських рішень та доступу до екологічної інформації та з її мережею.
10. Загальна координація та організація функціонування підсистеми системи моніторингу у сфері управління відходами здійснюється Міндовкіллям.
11. Функціонування підсистеми моніторингу у сфері управління відходами здійснюється на:
• національному (державному) рівні;
• регіональному рівні;
• локальному (місцевому) рівні (рівень окремої територіальної громади);
• об’єктовому рівні (рівень окремого субʼєкта господарювання незалежно від форми власності, що є утворювачем або власником відходів).
12. Підсистема моніторингу у сфері управління відходами функціонує в режимі:
• повсякденного функціонування;
• підвищеної готовності;
• реагування на надзвичайні екологічні ситуації;
• відстеження у відновлювальний (реабілітаційний) період.
Режим функціонування підсистеми моніторингу у сфері управління відходами встановлюється Міндовкіллям залежно від режиму функціонування державної системи моніторингу довкілля.
У режимі повсякденного функціонування суб’єктами моніторингу здійснюються заходи, передбачені програмами або планами управління відходами відповідного рівня.
У режимах підвищеної готовності суб’єкти моніторингу за необхідності збільшують періодичність збору первинних даних і щільність мережі пунктів спостережень, здійснюють запобіжні та підготовчі заходи, спрямовані на мобілізацію виконавців моніторингових робіт, ресурсів і засобів для їх застосування в разі необхідності, укладають відповідні плани дій на випадок настання надзвичайної екологічної ситуації та відновлювального (реабілітаційного) періоду.
У режимі реагування на надзвичайні екологічні ситуації суб’єкти моніторингу забезпечують здійснення безперервного моніторингу наслідків впливу надзвичайної екологічної ситуації на стан довкілля або його складові, невідкладно вносять первинні дані до відповідних інформаційно- аналітичних систем або забезпечують передачу даних Міндовкілля в інший доступний спосіб, здійснюють необхідні евакуаційні заходи із запобігання шкідливому впливу на виконавців моніторингових робіт і матеріально- технічні ресурси моніторингу.
У режимі відстеження у відновлювальний (реабілітаційний) період суб’єкти моніторингу здійснюють заходи щодо забезпечення фіксації динаміки природних змін стану довкілля або його складових та ефективності природоохоронних та інших заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків надзвичайної екологічної ситуації.
У режимі підвищеної готовності, реагування на надзвичайні екологічні ситуації та відстеження у відновлювальний (реабілітаційний) період суб’єкти моніторингу здійснюють також інші заходи, передбачені законодавством.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2025 р. № 551
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556 і від 5 грудня 2023 р. № 1279
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556:
• у Порядку подання декларації про відходи, затвердженому зазначеною постановою:
абзац перший пункту 2 після цифр і слова “50 тонн” доповнити словами “, або органом місцевого самоврядування”;
абзац другий пункту 3 після цифр і слова “50 тонн” доповнити словами “, або орган місцевого самоврядування”;
• форму декларації про відходи, затверджену зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
“ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2025 р. № 551)
ДЕКЛАРАЦІЯ
про відходи
1 | Звітний період | 2 | 0 | | | рік | |
2 | Інформація щодо діяльності (необхідне позначити): |
| Утворення відходів | |
| Збирання відходів | |
| Перевезення відходів | |
| Оброблення відходів | |
| Діяльність, що передбачає розширену відповідальність виробника | |
| Оголошення про припинення статусу відходів | |
3 | Дані про суб’єкта подання звітності |
| Повне найменування юридичної особи/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця | |
| Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків** | |
| Код виду економічної діяльності (назва та код згідно з КВЕД) | |
| Місцезнаходження юридичної особи/ місцезнаходження (адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання) фізичної особи — підприємця | |
| Область | |
| Район | |
| Населений пункт | |
| Вулиця | |
| Номер будинку | |
| Номер квартири/офісу | |
| Поштовий індекс | |
| Номер телефону | |
| Адреса електронної пошти | |
| Веб-сайт (за наявності) | |
4 | Дані про об’єкт/місце/утворення/збирання/перевезення/ оброблення відходів | |
| Найменування об’єкта | |
| Адреса об’єкта | |
| Область | |
| Район | |
| Населений пункт | |
| Вулиця | |
| Номер будинку | |
| Географічні координати | |
| Код території (визначається автоматично) відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) | |
| Номінальна потужність об’єкта (тонн на рік, або кілограмів на годину) | |
5 | Контактні дані особи, відповідальної за подання звіту | |
| Посада | |
| Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) | |
| Номер телефону | |
| Адреса електронної пошти | |
| | | | | | | | |
І. Інформація щодо утворювачів відходів
(не заповнюється суб’єктами господарювання, які утворюють відходи під час здійснення операції з оброблення відходами)
(тонн*)
Дані про відходи | 1 | 2 | 3 | … | n |
А | Вид відходів | | | | | |
Б | Код відходів | | | | | |
В | Опис відходів*** | | | | | |
Г | Найменування та код властивостей, що роблять відходи небезпечними | | | | | |
Код позначень щодо виду небезпечного впливу | | | | | |
Д | Джерело/місце утворення відходів (технологічні процеси, внаслідок яких утворюються відходи) | | | | | |
Е | Хімічні речовини або матеріали, з якими не можна змішувати відходи (визначаються лабораторією) | | | | | |
Є | Місце зберігання відходів | | | | | |
10 | Наявність відходів на зберіганні на початок звітного періоду | | | | | |
20 | Утворилося відходів за звітний період | | | | | |
30 | Передано відходів іншим суб’єктам господарювання — усього (сума ряд. 31, 32) | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
31 | усього | | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування , ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/ прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
| | 1. | | | | | |
| | 2. | | | | | |
| | … | | | | | |
32 | | усього | | | | | |
40 | Вивезено відходів за кордон**** — усього (сума ряд. 41, 42) | | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з відновлення відходів; країна імпорту) | | | | | |
| | 1. | | | | | |
| | 2. | | | | | |
| | … | | | | | |
41 | | усього | | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з видалення відходів; країна імпорту) | | | | | |
| | 1. | | | | | |
| | 2. | | | | | |
| | … | | | | | |
42 | | усього | | | | | |
50 | Наявність відходів на зберіганні на кінець звітного періоду (ряд. (10 + 20 – 30 – 40)) | | | | | | |
ІІ. Інформація щодо діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання відходів або збирання та перевезення відходів
(тонн*)
Дані про відходи | 1 | 2 | 3 | … | n |
А | Вид відходів | | | | | |
Б | Код відходів | | | | | |
В | Опис відходів*** | | | | | |
Г | Найменування та код властивостей, що роблять відходи небезпечними | | | | | |
Код позначень щодо виду небезпечного впливу | | | | | |
Д | Джерело/місце утворення відходів (технологічні процеси, внаслідок яких утворюються відходи) | | | | | |
Е | Хімічні речовини або матеріали, з якими не можна змішувати відходи (визначаються лабораторією) | | | | | |
Є | Місце зберігання відходів | | | | | |
10 | Наявність відходів на зберіганні на початок звітного періоду | | | | | |
20 | Зібрано/отримано відходів — усього (сума ряд. 21, 22) | | | | | |
| у тому числі | від суб’єктів господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
| | 2. | | | | | |
… | | | | | |
21 | усього | | | | | |
22 | від домогосподарств | | | | | |
23 | Імпортовано відходів**** — усього | | | | | |
| у тому числі від суб’єктів господарювання | найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з відновлення відходів; країна експорту) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
30 | Передано відходів іншим суб’єктам господарювання — усього (сума ряд. 31, 32) | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
31 | усього | | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
32 | усього | | | | | |
40 | Вивезено відходів за кордон***** — усього (сума ряд. 41, 42) | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з відновлення відходів; країна імпорту) | | | | | |
1. | | | | | |
| | 2. | | | | | |
… | | | | | |
41 | усього | | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з видалення відходів; країна імпорту) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
42 | усього | | | | | |
50 | Наявність відходів на зберіганні на кінець звітного періоду (ряд. (10 + 20 + 25 30 40)) | | | | | |
ІІІ. Інформація щодо діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання та перевезення побутових відходів та відходів від об’єктів благоустрою населених пунктів
(тонн*)
Період обліку | Дата заповнення | Відповідальна особа |
|
Дані про відходи | 1 | 2 | 3 | … | n |
А | Вид відходів | | | | | |
Б | Код відходів | | | | | |
10 | Отримано побутових відходів — усього | | | | | |
| у тому числі за джерелами утворення | від домогосподарств | | | | | |
від підприємств, установ, організацій | | | | | |
від закладів громадського харчування | | | | | |
від об’єктів благоустрою | | | | | |
20 | Передано побутових відходів іншим суб’єктам господарювання — усього (сума ряд. 31, 32) | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
21 | усього | | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
22 | усього | | | | | |
| | | | | | | | | |
ІV. Інформація щодо діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють оброблення відходів
(тонн*)
І. Дані про відходи | 1 | 2 | 3 | … | n |
А | Вид відходів | | | | | |
Б | Код відходів | | | | | |
В | Опис відходів*** | | | | | |
Г | Найменування та код властивостей, що роблять відходи небезпечними | | | | | |
Код позначень щодо виду небезпечного впливу | | | | | |
Д | Джерело/місце утворення відходів (технологічні процеси, внаслідок яких утворюються відходи) | | | | | |
Е | Хімічні речовини або матеріали, з якими не можна змішувати відходи (визначаються лабораторією) | | | | | |
Є | Місце зберігання відходів | | | | | |
10 | Наявність відходів на зберіганні на початок звітного періоду | | | | | |
20 | Отримано відходів — усього (сума ряд. 21, 22) | | | | | |
| у тому числі | від суб’єктів господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/ прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника | | | | | |
| | податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
21 | усього | | | | | |
22 | від домогосподарств | | | | | |
30 | Ввезено відходів у країну — усього | | | | | |
| У тому числі від суб’єктів господарювання | найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з відновлення відходів; країна експорту | | | | | |
1. | | | | | |
2. | | | | | |
… | | | | | |
40 | Відновлено відходів | код операції (R)******, ******* | | | | | |
обсяг | | | | | |
41 | у тому числі оголошено припинення статусу відходів******** | | | | | |
50 | Видалено відходів | код операції (D) *******, ********* | | | | | |
обсяг | | | | | |
60 | Утворено відходів в результаті | відновлення відходів | | | | | |
видалення відходів | | | | | |
експлуатаційного обслуговування об’єктів | | | | | |
70 | Передано відходів іншим суб’єктам господарювання — усього (сума ряд. 71, 72) | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/ прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника | | | | |
| | податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | |
| | 1. | | | | |
| | 2. | | | | |
| | … | | | | |
71 | | усього | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ/ прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків**; адреса об’єкта утворення відходів) | | | | |
| | 1. | | | | |
| | 2. | | | | |
| | … | | | | |
72 | | усього | | | | |
80 | Вивезено відходів за кордон — усього (сума ряд. 81, 82) | | | | | |
| для відновлення | суб’єктам господарювання (найменування; адреса фактичного місця здійснення операції з відновлення відходів; країна імпорту) | | | | |
| | 1. | | | | |
| | 2. | | | | |
| | … | | | | |
81 | | усього | | | | |
| для видалення | суб’єктам господарювання (найменування; | | | | |